Octavia Cup: Lisowski udekorowany

"Cieszę się, że przeszedłem do historii Skoda Octavia Cup jako pierwszy zawodnik z Polski"
14.12.0917:07
Inf. prasowa
2185wyświetlenia

W ubiegły weekend na halowym kartodromie w Pradze-Ragotin, tak jak w sezonie 2008, odbyło się oficjalne zakończenie Ceska Pojistovna Skoda Octavia Cup 2009. W tym roku po raz pierwszy w 13-letniej historii tego pucharu byliśmy świadkami udekorowania zawodnika z Polski.

Przypomnijmy: Mateusz Lisowski w tym sezonie został pierwszym kierowcą znad Wisły, który zwyciężył w cyklu SOC. Zawodnik z Wieliczki w Pradze odebrał wszystkie tegoroczne laury. Oprócz zdobycia czeskiego pucharu, został bowiem nagrodzony za wygranie klasyfikacji największej liczby najszybszych okrążeń w wyścigu. Lisowski pokonał w niej Petra Fulina w stosunku 4:3.

Cieszę się, że przeszedłem do historii Skoda Octavia Cup jako pierwszy zawodnik z Polski - powiedział na gali Lisowski. Tę wygraną dedykuję mojemu tacie oraz Jiriemu Lipinie. Sukces ten to w dużej mierze ich zasługa. Dziękuję wszystkim moim tegorocznym sponsorom i partnerom: firmie Lisowski Sp. z o.o., RCI Bank Polska, portalowi Interia.pl oraz magazynowi GT.

Podobnie jak w ubiegłym roku, w ramach spotkania kończącego sezon w SOC odbył się godzinny wyścig kartingowy. Lisowski wraz z zespołem DHL Autocentrala odniósł w nim drugie z rzędu zwycięstwo oraz pobił o ponad 0,6 sekundy należący do niego rekord toru. Zwycięski skład zespołu Autocentrali utworzyli obok zawodnika z Polski: Jiri Lipina — manager zespołu mający na swoim koncie starty w BTCC, trzeci w klasyfikacji generalnej SOC 2009 Ales Jirasek oraz zwycięzca z 2008 roku, Michael Vorba. Na kartodromie w wyścigu VIP-ów wystartował również Janusz Lisowski, którego zespół ukończył 40-minutowe zmagania na trzecim miejscu.

Źródło: Informacja prasowa