Guerrieri wygrał sobotni wyścig FR3.5 w Brnie

Dla Argentyńczyka było to już drugie zwycięstwo w tym sezonie
05.06.1014:49
Marek Roczniak
1891wyświetlenia

Esteban Guerrieri odniósł drugie zwycięstwo w Formule Renault 3.5 w tym sezonie, wygrywając sobotni wyścig na czeskim torze w Brnie. Argentyńczyk wyprzedził na starcie kolegę z zespołu z ISR - Filipa Salaquardę i prowadził przez cały wyścig, wygrywając z przewagą blisko dwóch sekund nad najbliższym rywalem.

Salaquarda, który do domowego wyścigu przystąpił z dużymi nadziejami po zdobyciu przed południem pole position przed własną publicznością, na drugim okrążeniu popełnił błąd i spadł na przedostatnie miejsce. Czech zaczął od razu odrabiać straty i po 21 okrążeniach był czternasty, ale nie utrzymał tego miejsca i po udanym kontrataku Waltera Grubmüllera (P1 Motorsport) finiszował na piętnastej pozycji.

Kolejność czołowej ósemki na mecie została ustalona już na czwartym okrążeniu po tym, jak Julian Leal (Draco) wyprzedził Keisuke Kunimoto (Epsilon) i awansował na czwarte miejsce, a Jan Charouz (P1) odzyskał siódme miejsce utracone chwilę wcześniej na rzecz Nathanaela Berthona (Draco). Do końca wyścigu nie nastąpiła już żadna zmiana w czołowej ósemce - wraz z Guerrierim na podium stanęli Brendonem Hartleyem (Tech 1) oraz Anton Niebylickij (KMP), a na miejscach 4-8 finiszowali: Leal, Kunimoto, Pentus, Charouz i Berthon.

Do 22 okrążenia na dziewiątej pozycji jechał Jon Lancaster (Fortec), jednak nie udało mu się utrzymać za sobą Stefano Colettiego (Comtec), który po starcie z zaledwie siedemnastej pozycji w wyścigu radził sobie wyraźnie lepiej niż podczas kwalifikacji i po wyprzedzeniu wielu rywali zdobył dwa punkty. Tuż za Lancasterem, który zdobył ostatni punkt za dziesiąte miejsce, finiszowali Greg Mansell (Comtec) i Daniel Ricciardo (Tech 1), tocząc walkę ze sobą przez cały wyścig. Wydawało się, że pojedynek ten wygra w końcu Ricciardo, jednak Mansell na ostatnim kółku popisał się udanym kontratakiem.

Oprócz Ricciardo punktów nie zdobył dzisiaj także jego główny rywal i zarazem obecny lider mistrzostw - Michaił Aloszyn (przymusowy pit-stop po pierwszym okrążeniu, a później awaria), zatem sytuacja w klasyfikacji generalnej pomiędzy tymi kierowcami nie uległa zmianie i Australijczyk nadal traci siedem punktów do kierowcy Carlin. Tymczasem Hartley i Guerrieri awansowali po tym wyścigu na miejsca 4 oraz 5. Warto dodać, że Guerrieri z powodu problemów ze znalezieniem sponsorów nie wystartował w ostatniej rundzie w Monako. Pozostaje mieć nadzieję, że dzisiejsze zwycięstwo ułatwi mu kontynuację startów.

P.Kierowca (Nr)Nar.SamochódOkr.Czas/strataPkt.
24Danił Mowe (9)Dallara Renault 3.50
Pole position: Filip Salaquarda - 1:42,685 Najszybsze okrażenie: Michaił Aloszyn - 1:45,642 na 3 okrążeniu