Już jutro pierwsza runda Intercontinental Le Mans Cup w sezonie 2011
19.03.1100:15
Bartosz Pyciarz
3856wyświetlenia

Francuski kierowca Peugeota - Stephane Sarrazin zapewnił swojemu zespołowi pole position przed jutrzejszym wyścigiem 12 Godzin Sebring. Przewaga Sarrazina jadącego nowym Peugeotem 908 HDi wyniosła ponad sekundę nad drugim Romainem Dumas w Audi R15 plus.

Po kwalifikacjach Stephan, który w ten weekend jedzie wspólnie z Pedro Lamy i Franckiem Montagny przyznał, że nie spodziewał się aż tak dobrego rezultatu: Zdecydowałem się poczekać parę minut przed wyjazdem. Pojechałem bardzo dobre okrążenie, lepsze niż się spodziewałem.

Peugeot i Audi również podzieliły między siebie drugi rząd, gdzie Marc Gene (Peugeot) okazał się szybszy od Toma Kristensena (Audi). Piąte miejsce przypadło zespołowi Oreca, który wystawia w Sebring zeszłorocznego Peugeota 908.

Wyścig w Sebring jest także otwierającą sezon rundą American Le Mans Series, a pierwsze miejsce wśród amerykańskich zespołów zajął Muscle Milk AMR, którego kierowca - Klaus Graf pokonał o 0,1 sekundy kierowcę Highcroft Racing - Simona Pagenaud, który jechał samochodem HPD-01e.

Soheil Ayari zdobył pole position dla swojego zespołu SignaTech ORECA w klasie LMP2, podczas gdy Gianmaria Bruni zdobył pole position dla zespołu AF Corse w kategorii GTE. Jutrzejszy wyścig rozpocznie się o godzinie 15:30 czasu polskiego.