Lotus Renault GP wspiera organizację Peace One Day

Organizacja ta została założona przez filmowca Jeremy'ego Gilley'a w 1999 roku
18.05.1120:24
Inf. prasowa
1816wyświetlenia

Lotus Renault GP ma przyjemność ogłosić, że już w ten weekend, podczas GP Hiszpanii, na karoseriach obu bolidów pojawi się logo organizacji Peace One Day. Umieszczone na przednim skrzydle obu samochodów R31 logo pozostanie na nim przez cały sezon jako wyraz poparcia ekipy dla tej ważnej inicjatywy.

Organizacja Peace One Day została założona przez filmowca Jeremy'ego Gilley'a w 1999 roku, by rozpocząć działania mające na celu zaprowadzenie pokoju na całym świecie. Jeremy wyznaczył sobie misję działania na rzecz oficjalnego ustanowienia pierwszego na świecie dnia zawieszenia broni, bez walk i aktów przemocy.

Trudno uwierzyć, ale dwa lata później Jeremy osiągnął swój cel - Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła 21 września Światowym Dniem Pokoju ONZ, wzywając wszystkie narody do 24- godzinnego zawieszenia broni i wyrzeczenia się przemocy, konfliktów oraz wszelkich aktów wrogości.

Obchodzony 21 września na całym globie Światowy Dzień Pokoju ONZ ma nie tylko na celu wspieranie procesu pokojowego między narodami, ale przede wszystkim promuje zasadę pokojowego rozwiązywania sporów w naszych domach, społecznościach i szkołach. Dzień Pokoju ma więc znaczenie dla każdego człowieka na Ziemi. Po ustanowieniu tego dnia organizacja Peace One Day podjęła wysiłki na rzecz instytucjonalizacji jego obchodów na całym świecie

Wszyscy członkowie ekipy wspierają działania organizacji Peace One Day i bardzo cieszymy się, że w tym roku możemy udzielić jej wsparcia. Dzięki umieszczeniu logo na obu naszych bolidach i wykorzystaniu potencjału promocyjnego Formuły 1, dotrzemy z informacją o Światowym Dniu Pokoju do większej liczby ludzi i przyczynimy się do stworzenia bardziej pokojowego społeczeństwa - powiedział Eric Boullier, szef teamu i jego dyrektor zarządzający.

Jesteśmy niezwykle wdzięczni i dumni, że logo organizacji Peace One Day pojawi się w tym roku na obu samochodach teamu Lotus Renault GP. Podczas obchodów Światowego Dnia Pokoju ONZ, które odbywają się 21 września, Peace One Day wzywa światową społeczność do 24-godzinnego zawieszenia ognia i wyrzeczenia się przemocy. Budowanie świadomości społecznej jest kluczowym elementem procesu pokojowego. Partnerska współpraca z zespołem Lotus Renault GP pomoże nam dotrzeć z naszym przesłaniem i wypromować na całym świecie Dzień Pokoju - dodał Jeremy Gilley, założyciel organizacji Peace One Day.

Źródło: Informacja prasowa lotusrenaultgp.com

KOMENTARZE

2
Ralph1537
19.05.2011 09:49
fajnie jeden dzień bez wojny, nie wiele to zmieni w ciągu 365 dniu w roku
Davider
19.05.2011 07:16
Widzę że pan Gilley wychodzi naprzeciw marzeniom kandydatek na Miss World i próbuje zaprowadzić pokój na świecie. Cóż, producenci broni się nie ucieszą. Dobrze, że zespół F1 zainteresował się tą akcją. Brakuje tylko do pełni szczęścia GP Palestyny, GP Iraku lub GP Afganistanu, wtedy przesłanie byłoby jednoznaczne.