Power wygrywa drugi wyścig WSbR w Bilbao

Drugi wyścig na torze ulicznym w Bilbao okazał się zdecydowanie mniej udany dla Roberta Kubicy
17.07.0500:00
Marek Roczniak
2886wyświetlenia

Drugi wyścig na torze ulicznym w Bilbao okazał się zdecydowanie mniej udany dla Roberta Kubicy, który finiszował dopiero na ósmej pozycji, powiększając swój dorobek punktowy o zaledwie trzy oczka. Start wyścigu ze względu na dosyć ciasny pierwszy zakręt ponownie odbył się za samochodem bezpieczeństwa. Wszyscy kierowcy z czołówki utrzymali się na swoich pozycjach startowych, wliczając w to Polaka, który wyścig rozpoczął z szóstej pozycji.

Kierowca Epsilon Euskadi swój obowiązkowy postój w boksach zaliczył nieco później od trzech jadących przed nim rywali i ze szczątkowych informacji docierających z Bilbao do komentatorów w studiu Tele 5 wynikało, że po zakończeniu wszystkich postojów powinien znaleźć się na czwartej pozycji. Tak się jednak nie stało, gdyż jak się później okazało Robert miał w tym wyścigu problemy z elektryką, a także zaliczył kolizję z Enrico Toccacelo (Victory Engineering) i w efekcie spadł na dziesiątą pozycję. Dopiero w końcówce wyścigu Krakowianinowi udało się skorzystać z błędów rywali i przebić na ósmą pozycję, na której ukończył wyścig. Toccacelo ostatecznie nie dojechał do mety, gdyż w trakcie kolizji z Kubicą uszkodzeniu uległo zawieszenie w jego bolidzie.

Tymczasem zwycięstwo w dominującym stylu odniósł Will Power i teraz nie ma już chyba najmniejszych wątpliwości co do tego, iż to właśnie Australijczyk jest zdecydowanie najgroźniejszym rywalem naszego kierowcy w walce o mistrzostwo w wyścigach World Series by Renault. Kierowca zespołu Carlin Motosport popełnił co prawda niewielki błąd tuż po starcie, ale zdołał utrzymać się na prowadzeniu i w chwilę później narzucił tak duże tempo, że przed zjazdem do boksów miał już ponad osiem sekund przewagi nad najbliższym rywalem. Power na tor powrócił tuż za zwlekającym dosyć długo z odbyciem postoju Toccacelo i to kosztowało go w sumie utratę kilku sekund, zanim Włoch zjechał wreszcie do boksów. W tym momencie Power powrócił na prowadzenie i bez najmniejszych problemów dowiózł do mety drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Łącznie w obydwu wyścigach Power zdobył 28 punktów (w tym 1 za pole position), czyli o dziewięć więcej od Kubicy, który w Bilbao zdobył w sumie 19 punktów (w tym 1 za pole position). Przewaga Polaka w klasyfikacji generalnej kierowców zmalała więc do 24 punktów i wygląda na to, że w drugiej połowie sezonu czeka nas zacięta rywalizacja pomiędzy Powerem i Kubicą o mistrzostwo. Kolejna runda WSbR odbędzie za trzy tygodnie na niemieckim torze Oschersleben. Do rezgrania zostało jeszcze w sumie osiem wyścigów na czterech różnych torach.

KierowcaNarodowośćZespółPunkty
Klasyfikacja generalna kierowców po drugim wyścigu w Bilbao (Top 10)
Źródło: Renault-Sport.com, Autoklub.pl. Fotografia Roberta: ˆ Proximus
P.Kierowca (Nr)Nar.SamochódOkr.Czas/strataPkt.
18Ivan Bellarosa (12)Dallara 3.5 Renault22+1:40,995
19Tristan Gommendy (15)Dallara 3.5 Renault20+2 okr.
20Enrico Toccacelo (9)Dallara 3.5 Renault19+3 okr.