Max Chilton kierowcą rezerwowym Marussi

Brytyjczyk rozpocznie swoją pracę począwszy od Grand Prix Japonii
20.09.1211:34
Dawid Pytel
1383wyświetlenia

Max Chilton został mianowany kierowcą rezerwowym w zespole Marussia do końca obecnego sezonu.

Faworyt GP2 rozpocznie swoją pracę od Grand Prix Japonii, gdyż w Singapurze będzie rywalizował w ostatnim wyścigu serii. Chilton ma już doświadczenie z bolidem Marussi, ponieważ brał udział w testach młodych kierowców na torze Silverstone z rosyjską ekipą.

Jestem zaszczycony tą niesamowitą okazją bycia częścią zespołu Marussia F1 Team przez pozostałą część sezonu - powiedział Max Chilton. Mój test z ekipą na torze Silverstone był świetnym przedsmakiem tego, jak działa Formuła 1 i jestem bardzo podekscytowany, że mogę rozszerzyć to na właściwy stosunek pracy, jakim będzie bycie kierowcą rezerwowym w ostatnich wyścigach sezonu. Czuję, że moja jazda w tym roku naprawdę dojrzała, a możliwość połączenia tego z wglądem w inżynierską działalność zespołu F1, jak także stopniem przygotowania wymaganego do Formuły 1, naprawdę wynosi moją karierę na wyższy poziom. Chciałbym jeszcze raz podziękować zespołowi za daną mi szansę.

Źródło: autosport.com

KOMENTARZE

6
Kamikadze2000
20.09.2012 02:47
Chilton jest w wieku Frijnsa, ale fakt - może mu buty czyścić. ;) Cóż, ten sezon dla Brytola jest przełomowy. Jak już ma być kierowcą Marussi, to chociaż tyle dobrze, że pokazał się tam z dobrej strony.
Mastah
20.09.2012 02:15
@adnowseb Mameja bo płakać ze śmiechu mi się chciało, gdy "podziwiałem" jego próby wyprzedzania w Bahrajnie i bodajże na Węgrzech. Żeby kierowca wyścigowy bał się wyprzedzić rywala przez kilkanaście okrążeń? Śmiech na sali i taki to właśnie chojrak będzie się ścigał w F1. @Adam2iak Ja tam wolę, spójrzmy... Frijns, Bianchi, Bird, da Costa, Magnussen, Evans, Abt, Calado, van der Garde, Filippi, Hartley, Parente, di Grassi, d'Ambrosio i dziesiątki innych. Chilton to porażka :/
Adam2iak
20.09.2012 01:39
@Mastah Ja tam wolę Chiltona od Valsecchiego czy Razii ;) Co do Frijnsa to zasłużył na F1 chyba najbardziej ze wszystkich kierowców juniorskich serii.
adnowseb
20.09.2012 01:28
@Mastah Dokładnie. Tez szlag mnie trafia.Jednak nie odwazę się użyć słów ''mameja,słabiak''. Do Robina mu daleko,bardzo daleko,wręcz nie ta liga! Robin do F1 mógłby wnieśc powiew świeżości plus spory talent.
Mastah
20.09.2012 12:51
Mniej więcej od czasu GP Monako wiadomo, że Chilton będzie się ścigał w F1 w przyszłym roku, ale nadal nie mogę się z tym pogodzić. Taki słabiak, taka mameja, a będzie jeździł w Jedynce :/ A co najgorsze to fakt, że zafunduje mu to tatuś... Tymczasem Frijns będzie się w naj-naj-najlepszym wypadku kisił na ławie rezerwowych. F1 królową motorsportu my ass.
rno2
20.09.2012 12:39
Schemat jak z ubiegłych lat - kilka sesji terningowych pod koniec sezonu i awans na kierowcę w następnym sezonie. Czyli Pic out... Jedyną odmienną sprawą jest to, że w przypadku Pic zrobiło się glośno, że to on chce odejść z zespołu