Toto Wolff nowym dyrektorem wykonawczym Mercedesa

Austriak będzie odpowiedzialny za wszystkie programy sportowe niemieckiego producenta
21.01.1312:35
Paweł Zając
4214wyświetlenia

Toto Wolff został nowym dyrektorem wykonawczym i udziałowcem zespołu Mercedes w Formule 1.

Doniesienia mówiące o tym, że Austriak będzie następcą Norberta Hauga pojawiły się już wczoraj, jednak zastanawiano się w jaki sposób mogłaby się ona łączyć z jego dotychczasowymi obowiązkami w ekipie Williams. Dziś wiadomo już, że Wolff zwolni stanowisko dyrektora w ekipie z Grove, jednak nadal będzie jej udziałowcem.

Austriak ma także zajmować się koordynowaniem programu DTM, jednak nie będzie pojawiał się na wyścigach jako osoba reprezentatywna. Ponadto obecny dyrektor ekipy, Nick Fry, pozostanie w zespole z Brackley, lecz zakres jego obowiązków nie jest jeszcze znany. Warto również dodać, że oprócz Wolffa nowym udziałowcem zespołu F1 został także Niki Lauda, który już od kilku miesięcy piastuje w nim stanowisko dyrektora niewykonawczego.

Frank Williams podziękował za pracę Wolffa w ostatnich latach i przyznał, że zablokowanie jego przejścia do Mercedesa byłoby nieodpowiednie. Chciałbym podziękować Toto za jego ciężką pracę, poświęcenie i zaangażowanie, gdy był jednym z naszych dyrektorów. Odegrał kluczową rolę w zeszłym sezonie, wielokrotnie zastępując mnie na wyścigach, na których nie mogłem się pojawić. Jednakże posada, jaką zaproponował mu Mercedes nie pojawia się często.

Toto od dawna jest z nimi związany i na pewno nie zablokuję mu możliwości sięgnięcia po życiową okazję. Toto nadal będzie udziałowcem Williamsa i zawsze przywitamy go z otwartymi ramionami w Grove, jednak na torze na pewno twardo będziemy z nim walczyć. Jestem pewny, że będzie ważnym atutem Mercedesa i życzę mu wszystkiego dobrego podczas pełnienia nowej funkcji - zakończył Anglik.

Wolff, który weźmie bezpośrednią odpowiedzialność za zarządzanie ekipą z Brackley stwierdził, iż jest podekscytowany nową rolą oraz, że zostawia Williamsa na dobrych warunkach. Mercedes to jeden z najważniejszych uczestników międzynarodowego sportu samochodowego. Nie tylko jestem fanem, ale długoletnim przyjacielem i entuzjastą tej marki. Nie mogę się doczekać nowego wyzwania i oprócz przygotowywania się do kolejnego sezonu chciałbym zająć się promocją nowych talentów. Zostawiam Williamsa na dobrych warunkach i będzie mi brakowało tej ekipy oraz wszystkich przyjaciół, których tam poznałem. Chciałbym im życzyć wszystkiego dobrego w przyszłości.

Wolff jest już kolejnym członkiem kadry wysokiego szczebla, który w ostatnim czasie opuszcza szeregi ekipy z Grove. Wcześniej zespół opuścił jego szef, Adam Parr, a także główny inżynier operacyjny - Mark Gillan. Frank Williams jest jednak pewny, że obecna struktura zarządzania ekipą zapewni jej pomyślną przyszłość. Mam szczęście, gdyż otacza mnie grupa prawdziwych profesjonalistów i nasi dyrektorzy będą pracowali nad pomyślną przyszłością naszego zespołu.

KOMENTARZE

11
Aquos
22.01.2013 12:26
Udziałowiec Williamsa i Mercedesa... Hmmm, ciut dziwna to "konstrukcja".
Adakar
22.01.2013 07:47
@krzysiek_aleks i know that ... i kariery nie zakończyła bo była "testerem" u Franka. Teraz pytanie czy będzie takim samym wirtualnym testerem Mercedesa, tzn. tfu tfu AMG F1 ;)
krzysiek_aleks
22.01.2013 05:03
@Adakar No jeździła w DTM w Mercedesie, ale zakończyła karierę, ale może...
publius
21.01.2013 11:11
W Mercedesie jest już więcej dyrektorów niż we wszystkich innych zespołach razem wziętych do tego jeszcze same "gwiazdy" a mistrza zdobył Fry z Brawnem... Jestem pewny, że to początek końca tego zespołu a Hamilton wdepnął w niezłe G. Nie zdziwię się jak za rok nie pozostanie więcej niż połowa z nich a pierwszy odejdzie Brawn.
michu_tarnow
21.01.2013 08:09
Ok, rozumiem Toto fajnie rozwinął Williamsa, może podobnie uczyni z Mercedesem, ale po co im tam Lauda? Jakoś nie widzę sensu i jego obecności tam...
borro
21.01.2013 07:24
@raffus Swego czasu w polskim parlamencie rząd tworzyła koalicja kilku partii, z których każda chciała mieć swojego premiera. Stworzono zatem kilka stanowisk wicepremierów bez teki. Nie chciałbym być złym prorokiem ale mam obawy, że Mercedes może sobie w tym sezonie radzić tak jak nasz kraj : niby do przodu, ale ciągle na końcu stawki.
raffus
21.01.2013 06:24
Zupełnie pogubiłem się kto jest kim w Mercedesie - Wolff, Lauda, Fry, Brown, Bell, Costa i Willis... ?
AMG_GP
21.01.2013 05:50
[quote="Adakar"][/quote] hmmmm.... czyżby pierwsza Kobieta z kierownicą silver arrow :P
Adakar
21.01.2013 05:33
@jpslotus72 albo WOLF nie dostał kontr oferty od Wiliamsa (czyt. następca Franka - szef ekipy F1), więc zmienił barwy. Ciekawe co z Susie Wolf ;) ?
jpslotus72
21.01.2013 12:15
[quote]oprócz przygotowywania się do kolejnego sezonu chciałbym zająć się promocją nowych talentów[/quote]Będzie więc robił w Mercedesie to, na co nie miał już ochoty w Williamsie?:[quote]Austriak nie chce rozpoczynać nowej współpracy z młodymi zawodnikami.[/quote]źródło: http://www.f1wm.pl/php/news_id-28303.html Jak się ma środki, to się ma ochotę... Mówiono o Begerze - tak czy siak stanowisko trafiło w austriackie ręce. Gdybym miał w obecnej sytuacji wybierać pomiędzy pomiędzy tymi dwoma "reprezentantami" Austrii, też postawiłbym na Wolffa - jest bardziej "na bieżąco" ma większy potencjał... Co będzie z Williamsem? Sir Frank jest już coraz dalej od padoku, Wolff "zmienił barwy" - na kogo kolej?
cravenciak
21.01.2013 11:42
Norrbert w Mercu!@# A tak na poważnie, jestem w szoku, jak rozwija się ten facet. Gratulacje!