Polak stracił ponad 3 sekundy do najszybszego Deana Stonemana
05.11.1317:40
Paweł Zając
3512wyświetlenia

Kuba Dalewski zajął ostatnie, dwudzieste siódme miejsce podczas debiutu za kierownicą bolidu GP3. Polak stracił 3,3s do najszybszego Deana Stonemana.

Zawodnik z Zielonej Góry testował dziś z zespołem Russian Time i podczas popołudniowej sesji pokonał okrążenie Yas Marina z czasem 1:59.116s.

Najszybszy okazał się Dean Stoneman, który w miniony weekend powrócił za kierownicę jednomiejscowego bolidu. Brytyjczyk przejechał jedno okrążenie w 1:55.829. Nieco ponad jedną dziesiątą stracił do niego Pierre Gasly, mistrz europejskiej Formuły Renault 2.0. Trójkę uzupełnił Oliver Rowland.

Sam Bird, który pomagał ekipie Russian Time podczas debiutu w GP3 uplasował się na czwartym miejscu, ze stratą niecałych dwóch dziesiątych do Stonemana. Pełne wyniki testów można znaleźć tutaj.

Jutro ponownie zobaczymy Dalewskiego na torze. Polak będzie tym razem testował wraz z ekipą Trident Racing.