Francuz bez problemów obronił prowadzenie w Monte Carlo
18.01.1423:57
Paweł Zając
1781wyświetlenia

Sebastien Ogier wygrał pierwszą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata bez problemów dowożąc do mety zwycięstwo w Monte Carlo. Podium uzupełnili Bryan Bouffier i Kris Meeke.

Warunki ostatniego dnia zmagań nie były łatwe, gdyż w nocy spadło bardzo dużo śniegu i nawet doszło do tego, że drugi przejazd oesu La Bollène Vésubie - Moulinet odbywał się pod żółtymi flagami.

Wcześniej jednak po zaciętej walce Mistrz Świata wygrał pierwszy przejazd pokonując Latvalę o zaledwie 0,3 sekundy i Bouffiera o 0,8s. Drugi dzisiejszy odcinek także padł łupem Francuza, który tym razem był szybszy o 3,5s od Meeka i o 3,8s od Latvali. Najlepszy na ostatnim oesie rajdu okazał się właśnie Fin, a trójkę uzupełnili Ogier i Meeke.

W klasyfikacji generalnej Francuz wyprzedził swojego rodaka, Boufffiera o minutę i dziewiętnaście sekund. Najniższy stopień podium przypadł Krisowi Meekowi z Citroena. Czwarty był Mads Ostberg przed Latvalą, Evansem i Mikkselsenem. Stawkę kierowców WRC zamknął ósmy Melicharek, a dziesiątkę uzupełnili Gamba i Protasov - kolejno w Peugeocie S2000 i Fieście R5. Mikko Hirvonen nie ukończył rajdu z powodu awarii alternatora na ostatnim odcinku specjalnym.