Hulkenberg zostaje z Force India na kolejny sezon

Póki co nic nie wiadomo o przyszłości Sergio Pereza
20.10.1414:06
Paweł Zając
2570wyświetlenia

Nico Hulkenberg poinformował, że pozostanie w ekipie Force India przez co najmniej jeszcze jeden rok.

Niemiec powrócił do ekipy z Silverstone na początku tego sezonu i obecnie zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Hulkenberg punktował w trzynastu wyścigach i uważa, że może z tą ekipą osiągać jeszcze lepsze wyniki.

Dobrze jest móc potwierdzić moje plany na przyszły sezon - powiedział niemiecki zawodniki. Znam ten zespół bardzo dobrze i cieszyliśmy się wspólną pracą, która była zwieńczona dobrymi wynikami. Ekipa ma spore ambicje i wierzę, że w przyszłym roku znów będziemy mieć konkurencyjny bolid. Mercedes jest silnym partnerem, a wszyscy w zespole są bardzo zmotywowani i głodni sukcesu. Jestem dobrej myśli przed sezonem 2015 i czeka nas sporo dobrych chwil, gdyż staram się wykorzystać tegoroczne wyniki do kolejnego kroku naprzód.

Szef zespołu, Vijay Mallya, dodał: Znamy go bardzo dobrze, jest prawdziwym kierowcą wyścigowym i wie jak motywować zespół. Jestem przekonany, że to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w stawce i jestem dumny, że nadal będziemy go oglądać w barwach Force India.

Jak na razie nie wiadomo nic na temat obsady drugiego fotela w hinduskiej ekipie, gdyż Sergio Perez cały czas prowadzi rozmowy, jednak nic nie zostało jeszcze podpisane.

KOMENTARZE

6
macieiii
21.10.2014 12:45
masz racje up. Dajmy etat Massie i podobnym zapychaczom.
ManiakF1
21.10.2014 12:11
To idealny dla niego team. Ludzie, nie wsadzajcie go do Ferrari czy McLarena, to nie ta półka...:)
macieiii
20.10.2014 02:50
to pierwszy sezon od debiutu, gdzie Nico ma zagwarantowany kontrakt sporo przed końcem sezonu. To dobra wiadomość. Również obawiam się o formę SFI. Przynajmniej wiedzą że na przyszły rok też będą z mocną jednostką więc bądźmy dobrej myśli.
Indy
20.10.2014 01:24
W GP Niemiec Hulk prowadził nad Perezem 69 do 29 w punktach. W GP Węgier obaj nie zdobyli punktów a o GP Belgii Sergio zdobył 18 pkt a Nico tylko 7. Druga część sezonu jak narazie sporo gorsza niż pierwsza ale to naprawdę dobry kierowca i nie oceniał bym go zbyt ostro przez te kilka ostatnich wyścigów.
Aeromis
20.10.2014 12:28
Nie wiem czy się cieszyć, czy nie. Oby w kolejnym roku mieli większy budżet, inaczej mogą wylądować na ostatnim miejscu wśród ekip z mercem (nawet za Lotusem), oraz za RBR i Ferrari. Kolejny sezon chyba będzie bardziej stabilny na początku, przez co trudno będzie SFI o niespodzianki. Pomyśleć, że Force India byli w tym sezonie na drugim miejscu w klasyfikacji konstruktorów po 3GP, na trzecim miejscu po 4 GP, na czwartym po 8 GP a teraz już są na szóstym i bardzo wyraźnie odstają od McLarena - więc "może być już tylko gorzej" z punktami, bo miejsca już zaklepali. Ciężko pojąć, czemu Ferrari i Williams wolą trzymać swoje podstarzałe ex gwiazdy zamiast sięgnąć po lepszych i młodszych.
rocque
20.10.2014 12:14
Chyba jedynym powodem, dla którego mieliby nie podpisać kontraktu z Perezem, jest jego przejście do innej ekipy... tylko gdzie? Zapewne zostanie w SFI jak Hulk.