Marciello kierowcą rezerwowym Saubera

Włoch ma zaliczyć kilka występów w piątkowych treningach
31.12.1412:33
Paweł Zając
2192wyświetlenia

Protegowany Ferrari, Raffaele Marciello, będzie w przyszłym roku pełnił rolę kierowcy testowego oraz rezerwowego ekipy Sauber.

Włoch od wielu lat jest członkiem Akademii Kierowców zespołu z Maranello, a swój debiut za kierownicą bolidu F1 zaliczył podczas testów posezonowych na torze w Abu Zabi.

Marciello w przyszłym roku będzie łączył swoją nową rolę w F1 ze startami w GP2, gdzie ponownie będzie reprezentował barwy Racing Engineering.

Jestem bardzo zadowolony z dołączenia do Saubera, który ma spore tradycje w odnajdywaniu wspaniałych kierowców - powiedział ósmy zawodnik GP2. Myślę, że to najlepszy możliwy wybór dla mnie. Cieszę się również z kolejnego roku w GP2, co wraz z obowiązkami F1 sprawi, że będę miał sporo zajęć.

Szefowa ekipy, Monisha Kaltenborn, dodała, że umowa Marciello obejmuje także występi w sesjach treningowych. W juniorskich seriach pokazał wielki talent, a szczególnie dobry był poprzedni sezon, kiedy po 13 zwycięstwach został Mistrzem Europy F3. Damy Raffaele szansę zapoznania się z Formułą 1, co oznacza także udział w kilku piątkowych treningach.

KOMENTARZE

1
macieiii
31.12.2014 12:55
nie jestem pewien czy to duży talent bo słabo śledzę GP2 ale kolejny Włoch w F1 przy dobrym sezonie gp2 za rok to niezła myśl. Nieprzypadkowy jest tu też Sauber. Myślę, że pech Bianchiego przyspieszył karierę kilku pretendentom do Ferrari. Wcale bym się nie obraził gdyby powołali Vergna za rok.