Rajd Niemiec: Ogier o krok od odniesienia zwycięstwa

Przed ostatnim dniem zmagań drugi Jari-Matti Latvala traci do Francuza 33 sekundy.
22.08.1520:15
Nataniel Piórkowski
745wyświetlenia


Sebastien Ogier postawił kolejny krok do zapewnienia sobie zwycięstwa w tegorocznym Rajdzie Niemiec, powiększając swą przewagę nad Jari-Mattim Latvalą do ponad trzydziestu sekund.

Fin odniósł co prawda zwycięstwo na pierwszym odcinku popołudniowej pętli, jednak po kolejnym przejeździe dłuższej próby Arena Panzerplatte jego strata do Ogiera zwiększyła się aż blisko dwukrotnie i wynosiła 32s. Kiedy na mecie odcinka Latvala poznał czas swego zespołowego partnera z Volkswagena powiedział tylko, że nie jest w stanie odpowiedzieć na jego jazdę. Ostatecznie ubiegłoroczny wicemistrz świata zakończył sobotnie zmagania z pokaźną stratą 32,8s do pozycji lidera.

Jadący na trzecim miejscu Andreas Mikkelsen przez cały dzień prezentował równe tempo. Norweg nie tylko skupiał się na rywalizacji, ale także testował rozwiązania z myślą o kolejnej asfaltowej rundzie mistrzostw - Rajdzie Korsyki. Zagrożeniem dla Norwega z pewnością nie mógł być Dani Sordo. Kierowca Hyundaia, który zmagał się po południu z działaniem skrzyni biegów traci do juniora VW aż 26 sekund, dysponując około 10s przewagi nad zespołowym kolegą - Thierrym Neuvillem.

Elfynowi Evansowi udało się utrzymać szóstą lokatę, po tym jak goniący go w klasyfikacji generalnej Ott Tanak popełnił błąd na szesnastym odcinku specjalnym i spadł na ósme miejsce. Przed Estończyka przesunął się Mads Ostberg, który narzekał na swoją dzisiejszą jazdę. Za bardzo się starałem i popełniałem wiele błędów. Było za dużo spóźnionych dohamowań, zwłaszcza do wolnych zakrętów - powiedział Norweg, który przed ostatnim dniem rajdu traci tylko trzy sekundy do Evansa.

Szans na poprawę tempa nie otrzymał po południu Hayden Paddon, w którego samochodzie doszło do awarii turbosprężarki. Piastujący dziewiąte miejsce Nowozelandczyk prezentował coraz gorsze tempo, co pozwoliło zbliżyć się do niego debiutującemu w DS 3 WRC Stephenowi Lefebvrowi na 8,7s.

Wyniki po drugim dniu Rajdu Niemiec