Ericsson zostanie cofnięty o trzy miejsca na starcie do Grand Prix Włoch

Karę za utratę pokrywy silnika otrzymał również Max Verstappen
06.09.1508:08
Mateusz Szymkiewicz
1243wyświetlenia


Marcus Ericsson otrzymał karę cofnięcia o trzy pozycje na starcie do Grand Prix Włoch.

Zawodnik Saubera przyblokował na początku Q1 w zakręcie Parabolica Nico Hulkenberga, który był na swoim szybkim kółku, natomiast Szwed miał je dopiero rozpocząć. Ostatecznie 25-latek wywalczył dziesiąte pole startowe, aczkolwiek sędziowie postanowili ukarać go za zdarzenie z pierwszego segmentu czasówki cofnięciem o trzy lokaty, w związku z czym do rywalizacji przystąpi z trzynastego pola.

Oprócz karnego cofnięcia, Ericsson otrzymał także dwa punkty karne do swojej superlicencji, co oznacza, iż ma ich w tym momencie siedem, jednakże dzisiaj z jego konta zostaną wypisane kolejne trzy za niedostosowanie prędkości w obszarze żółtych flag podczas ubiegłorocznego Grand Prix Włoch.

Sankcję otrzymał również Max Verstappen, z którego bolidu pod koniec Q1 odpadła pokrywa silnika. Ekipa Toro Rosso jeszcze w trakcie kwalifikacji usiłowała naprawić pojazd Holendra i chcąc zdążyć na tor przykręciła mu element nadwozia tylko połową śrub. Z tego też powodu kierowca otrzymał karę, która będzie polegała na przejechaniu alei serwisowej podczas trzech pierwszych okrążeń wyścigu.

KOMENTARZE

3
marrcus
06.09.2015 11:35
powaliło ich z tymi karami, za kare dostane plagę plugawej szarańczy z drugiej strony morza śródziemnego F1 Monza: Montoya 2004 vs Hamiltons FP2 hotlap 2015 masakra porównanie jak z GP2 https://www.youtube.com/watch?v=bWhY5K89PwI
dejacek
06.09.2015 10:43
w sumie naliczyłem 7 kierowców z karami:Ericcson, Button-5, Alonso- 10, Sainz-?, Verstappen-30, Kwiat - 35 i Ricciardo rekordowe 50 za dwukrotną wymianę zespołu napędowego. No ale 13 kierowców (póki co) pozostaje niekaranych więc wszystko jest ok. W następnych wyścigach będzie lepiej. Obstawiajcie rekordy :)
kibic sribic
06.09.2015 10:02
Daj karę kierowcy, bo mechanicy zj...li. FIA logic