Lukas piąty na Monzy, Muller wygrywa

Kuba Giermaziak wycofał się po awarii półosi
05.09.1522:38
Paweł Zając
3112wyświetlenia


Robert Lukas wywalczył piąte miejsce podczas pierwszego wyścigu Porsche Supercup na torze Monza. Kuba Giermaziak musiał wycofać się z rywalizacji po awarii półosi natomiast najlepszy okazał się junior Porsche, Sven Muller.

Startujący z pierwszego pola Ammermuller musiał przed pierwszym zakrętem uznać wyższość Cairoliego, jednak zawodnicy zbyt daleko nie pojechali, gdyż kilka incydentów wywołało samochód bezpieczeństwa. Po restarcie na czwartym okrążeniu Muller przebijał się do przodu by objąć prowadzenie cztery okrążenia przed końcem. Pozostały układ na podium nie uległ już zmianie, więc Cairoli oraz Ammermuller również wrócą do domu z pucharami.

Piaty Lukas próbował atakować na jadącego przed nim Come Ledogara, jednak Polak nie zdołał znaleźć sposobu na Francuza, choć im obu udało się pokonać Philippa Enga. Dla polskiego kierowcy jest to najlepszy wynik od czasu Spa 2013. Czołową dziesiątkę uzupełnili Riberas, Engelhart, Zochling oraz Agostini.

Wyniki pierwszego wyścigu na torze Monza


KOMENTARZE

5
nygga
06.09.2015 10:11
Łoją naszych we wszystkich seriach zwłaszcza w ten weekend. Bosak to nie ma pojęcia o ustępowaniu miejsc w zakręcie pojazdowi przed nim jadącym - co chwila się w kogoś w***. WTF? a Giermaziak to nie wiem na co czeka. Czy on sobie sprawy nie zdaje, że nadchodzą nowi, którzy mogą pokrzyżować szyki? Kwalifikacje nie wyszły - żółta flaga nie usprawiedliwia - mógł kręcić czasy na wysoką lokatę na początku, a nie czekać aż się ktoś roz*** na koniec Q.
Mr President
05.09.2015 11:46
39 aut na starcie, niesamowity grid. Szkoda, że wyścigi tej serii są tak krótkie, na Monzy efekt cienia aerodynamicznego powoduje, że wyścigi GT są lepsze niż bolidów. 911 wyjątkowo napędza się przy zmniejszonym oporze, na żadnym innym torze Muller nie wyprzedziłby 3 rywali na tak krótkim dystansie.
rocque
05.09.2015 10:26
@WooQash Leciał na PSN o 22:50.
kabans
05.09.2015 10:17
Orlen chyba niesamowicie zakręcić kurek z kasą w tym sezonie
WooQash
05.09.2015 10:12
Fajnie wiedzieć, że było Q i że znowu są dwa wyścigi... Dobrze mi się wydaje, że PS/PSN/PSE nie transmitowało tego wyścigu? ESP/ESP2 też ostatnio lecą w kulku.