Raikkonen sceptyczny co do nowych opon Pirelli

Fin nie chciał jednak przedwcześnie przekreślać testowane mieszanki
25.01.1619:52
Łukasz Godula
1534wyświetlenia

Kimi Raikkonen nie jest przekonany co do alternatywnych deszczowych opon Pirelli, które były dziś testowane na torze Paul Ricard.

Formuła 1 powróciła do akcji podczas dwudniowych jazd na południu Francji, które mają na celu sprawdzenie nowej mieszanki na deszczową pogodę, która ma zapewniać lepszą przyczepność. Pomimo testowania różnych wariacji opon, a ponadto ślepego testu, w którym biorą udział Ferrari, Red Bull i McLaren, Raikkonen twierdzi, że nie czuł wielkiej różnicy w stosunku do specyfikacji z 2015 roku.

Przejeżdżając 99 okrążeń zeszłorocznym SF15-T, bez modyfikacji, jak wymagały tego zasady testu, Raikkonen powiedział: Możemy z tego wyciągnąć wnioski. Zazwyczaj nie jesteśmy tak zadowoleni w mokrych warunkach, więc jest dobrze. Mieliśmy dziś dobry test, ponieważ cały czas były podobne warunki. Jeśli możemy pomóc Pirelli to będzie to również pomocne dla nas. Myślę, że wolelibyśmy zeszłoroczne opony ale jest za wcześnie by coś powiedzieć.

Raikkonen jeździł dzisiaj wraz z Danielem Ricciardo z Red Bulla, oraz rezerwowym McLarena, Soffelem Vandoornem, którzy przejechali odpowiednio 99 i 87 okrążeń. System nawadniania toru był dzisiaj cały czas w użytku, by zapewnić równe warunki, co skłoniło Vandoorne'a do opinii, iż jazdy były bardzo użyteczne.

Po pierwszych trzech przejazdach z myślą o ustawieniach, gdy zaczęły się testy opon, to cały czas mieliśmy stałe warunku, co jest bardzo ważne, zwłaszcza gdy robi się testy opon - powiedział Belg. Na początku kilka części toru nie było zbyt mokrych, jednak później zostały dobrze nawodnione. Oczywiście czasami tor był zbyt mokry, więc było ciężko, nieco zbyt mocno ślizgaliśmy się, jednak po kilku okrążeniach znowu było dobrze.

Co do odczuć z jazdy, Vandoorne dodał: Sprawdziliśmy kilka różnych specyfikacji, które były bardzo podobne, jednak nie wiedzieliśmy, które są które, bo to ślepy test. Chodziło o przekazywanie informacji o tym jak reagują opony i Pirelli wykonało niezłą robotę. Niektóre mieszanki były lepsze, inne gorsze, ale to normalne na testach opon.