Aleksander Bosak kierowcą Pons w Formule V8 3.5

Polak podpisał z ekipą dwuletnią umowę
25.01.1619:47
Mateusz Szymkiewicz
6453wyświetlenia


Aleksander Bosak w sezonie 2016 będzie startował w Formule V8 3.5, po tym, jak podpisał umowę z zespołem Pons Racing.

22-latek startował w ubiegłym roku w mistrzostwach GP3 i swój debiutancki sezon ukończył z dorobkiem czterech punktów, które wywalczył podczas głównego wyścigu na belgijskim torze Spa-Francorchamps. Dziś jak potwierdzono, Polak awansuje na sezon 2016 do Formuły V8 3.5, która od tego roku będzie funkcjonowała bez patronatu Renault.

Bosak związał się dwuletnim kontraktem z ekipą Pons Racing i jego zespołowym partnerem będzie była protegowana Red Bulla - Beitske Visser. Przechodzę z GP3 do Formuły V8 3.5, gdzie bolid jest całkowicie inny, aczkolwiek pasuje do mojego stylu jazdy. Jestem bardzo głodny jazdy i nie mogę się doczekać powrotu po zimowej przerwie! - powiedział Aleksander Bosak.

KOMENTARZE

2
Kamikadze2000
25.01.2016 09:25
Bardzo zdolny jest Louis Deletraz. Zobaczymy. Cieszy kontrakt Bosaka. Życzę mu jak najlepiej. Niech wykorzystuje "swoje pięć minut". Nie jest talentem na F1, ale może w przyszłości zasilić skład jakiegoś zespołu w WEC lub Blanpain GT Series. :)) No i fajnie oglądać Polaka przy okazji. :)) @Adakar - jak myślisz? Zleje mu tyłek? ;)
Adakar
25.01.2016 07:58
I znowu bede hejtował, ale widać że FR3.5 bez wsparcia Renault natychmiast cierpi na brak kierowców z dobrym CV w niższych seriach. Biorą tych, którzy zapewnią "ruch" w ich zespołach i będą regularnie opłacać rachunki. Ekip nie stać na sprzedaż sprzętu i bolidów "od tak" -> no bo i kto kupi ? Może kilka by do BOSS'a poszło ale to pojedyncze egzemplarze. Serie w 2016/2017 czeka los A1GP/Auto GP Jej [s]kolegą,[/s] sorry.. KOLEŻANKĄ z zespołu będzie ex-RedBull academy driver Beitske Visser. No i Beitske ma większe doświadczenie bo z AVF już śmigała wcześniej i nawet dwa razy punktowała. Niemniej, powodzenia, bo łatwo nie będzie ! Obecnie to faworytem do tytulu będzie Tomek Dilman.