Kuba Giermaziak weźmie udział w testach LMP2

Polak będzie jeździł z ekipą Greaves Motorsport
02.03.1617:37
Łukasz Godula
6031wyświetlenia

W dniach 8-10 marca pierwszy w historii Polak zasiądzie za sterami maszyny LMP2. Podczas przedsezonowych testów, które odbędą się na torze Aragon w Hiszpanii, Kuba Giermaziak pojedzie prototypem przygotowanym przez jeden z utytułowanych zespołów - Greaves Motorsport.

Założona w 2006 roku ekipa ma duże doświadczenie w świecie motosportu. Pięciokrotnie stawała na starcie legendarnego 24h Le Mans, w 2011 roku odniosła zwycięstwo w swojej klasie, a w sezonie 2015 zdobyła tytuł mistrzowski w prestiżowej serii European Le Mans Series.

Udział w przedsezonowych testach i możliwość wystartowania za kierownicą pojazdu klasy LMP2 to, jak twierdzi Damian Raciniewski właściciel Business Sport Solutions, firmy odpowiadającej za karierę polskiego kierowcy, ogromny krok do przodu w karierze Kuby Giermaziaka. To ważny moment dla Kuby, który ma szansę na dłużej zadomowić się w wyścigach długodystansowych. Po ubiegłorocznym sukcesie w legendarnym wyścigu 24h Le Mans nasz zawodnik postanowił przesiąść się z aut GT do najbardziej prestiżowej klasy prototype. Testy w zespole regularnie startującym w ELMS i zdobywającym tytuły to szansa na kolejny udany etap w karierze.

Model pojazdu, którym pojedzie Polak to Ligier JSP2 Nissan LMP2. Maszyna wyposażona w silnik V8 o mocy 450 KM ma na swoim koncie udział w najbardziej prestiżowych seriach długodystansowych na świecie, takich jak FIA World Endurance Championship, European Le Mans Series, Asian Le Mans Series czy United SportsCar Championship.