Verstappen otrzyma karę za wymianę elementów jednostki napędowej

Holender zostanie cofnięty o co najmniej 15 pozycji na starcie wyścigu w Austin.
20.10.1716:52
Nataniel Piórkowski
1204wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen zostanie ukarany cofnięciem o co najmniej 15 pozycji na starcie wyścigu o GP USA, po tym jak Red Bull zamontuje w sobotę w jego bolidzie nowe części składowe jednostki napędowej.

Oczekuje się, że przed sobotnim treningiem w RB13 Holendra znajdzie się nowy silnik spalinowy i co najmniej jeden inny nowy komponent jednostki napędowej. Oznacza to, że na Verstappena zostanie nałożona kara cofnięcia o minimum piętnaście pozycji na starcie wyścigu w Austin.

Red Bull ma nadzieję, że będzie to ostatnia tego typu wymiana przed końcem sezonu. Stajnia z Milton Keynes zdecydowała się na przeprowadzenie jej w Stanach Zjednoczonych, wierząc, że Circuit of the Americas zapewni Verstappenowi dobrą szansę odrobienia straconych pozycji.

Przynajmniej można tutaj wyprzedzać, więc nie jest to aż tak duży problem. W dodatku może popadać - powiedział konsultant do spraw sportów motorowych Red Bulla, Helmut Marko. Nie wiem dokładnie, które elementy zostaną wymienione, a które nie. Musimy poczekać do soboty - dodał Austriak.

KOMENTARZE

3
robertunio
20.10.2017 05:50
Czyli Ricciardo ma sznse na podium ;-)
macko93
20.10.2017 04:34
@WooQash Pamiętaj, że Kwiat napsuł Maksiowi dużo krwi rok temu w Singapurze - więc ta klątwa jest w pełni uzasadniona.
WooQash
20.10.2017 04:24
Klątwa Kvyata zaczyna się spełniać. Kiedy był degradowany, VER wygrywał. Kiedy wrócił, VER ma kary xD