Verstappen preferuje kontynuowanie kariery w F1 wspólnie z Red Bullem

Holender przyznał, że w Ferrari lub Mercedesie mógłby otrzymać status drugiego kierowcy.
20.10.1712:05
Nataniel Piórkowski
1376wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen zasugerował, że chciałby pozostać w Red Bullu, unikając scenariusza, w którym musiałby przejść do Ferrari lub Mercedesa.

Według oficjalnych informacji kontrakt Verstappena z Red Bullem obowiązuje do sezonu 2019 włącznie. Mają w nim jednak znajdować się klauzule umożliwiające zakończenie współpracy już po kolejnej kampanii, co w teorii pozwoliłoby Holendrowi na skorzystanie z opcji, jakie pojawią się na przyszłorocznym rynku kierowców.

W ostatnim czasie szef Red Bull Racing - Christian Horner podkreślał, że jego ekipa chciałaby kontynuować bliską współpracę z Verstappenem. Miło słyszeć takie słowa. Zawsze miałem dobre relacje ze wszystkimi ludźmi w naszym zespole, włączając w to Christiana - skomentował 20-latek.

Holender zaznaczył jednak, że potrzebuje bolidu, którym będzie w stanie walczyć o mistrzostwo świata. Wiem, że Red Bulla stać na zbudowanie lepszego bolidu. Pokazaliśmy to w ostatnich dwóch wyścigach. Sytuacja nie znajduje się jednak w pełni pod naszą kontrolą. Silnikowi wciąż brakuje mocy. Mam nadzieję, że w przyszłości problem ten zostanie wyeliminowany. Wtedy nie będę miał powodu, aby odchodzić.

Verstappen dał jasno do zrozumienia, że wolałby uniknąć przejścia do Ferrari lub Mercedesa. Lewis ma pewne miejsce w Mercedesie, a Sebastian w Ferrari. Nie chcę być kimś w rodzaju drugiego kierowcy. Prędzej zakończyłbym karierę, niż na to poszedł. Nie wydaje mi się także, że Lewis i Seb chcieliby, abym był ich zespołowym partnerem. Dwóch "kierowców numer jeden" to trudna sytuacja, co było widać w przeszłości, chociażby na przykładzie Hamiltona i Alonso w McLarenie.

Zdaniem Verstappena najlepszą szansą na zostanie liderem zespołu zapewniałoby mu pozostanie w Red Bullu. Daniel ma już 28 lat, chce wygrywać wyścigi, ale kto wie, jakie będą jego posunięcia. Czuję się dobrze w tym zespole, mam dobre relacje. Wydaje mi się, że to coś bardzo ważnego.

KOMENTARZE

5
pieecon7
21.10.2017 03:40
Chlopaki no szczery chlopak poprostu, ale smiac sie chce :p
adamo342
20.10.2017 03:41
Ale może w 2019 Hamilton zdecyduje się zakończyć karierę w F1 i Verstappen wskoczy na jego miejsce i będzie absolutnym numerem 1 w Mercedesie
Kamikadze2000
20.10.2017 02:41
Byłoby pięknie, gdyby tak pokonał po wyrównanej walce Vettela i Hamiltona w przyszłym roku. :D
Phaedra
20.10.2017 12:53
Dzięki wpier.... od Szumiego ojciec zrozumiał i nauczył Go jak ważne są detale.
bartoszcze
20.10.2017 12:34
Wohoo! Dan, idź sobie albo pogódź się z tym, że jesteś tu tylko drugi :D