Magnussen: Podpisałem dwuletni kontrakt z Haasem

Duńczyk ujawnił, że był pewny pozostania w ekipie już od bardzo długiego czasu
28.09.1819:12
Mateusz Szymkiewicz
1364wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kevin Magnussen ujawnił, że podpisał dwuletni kontrakt z zespołem Haas.

Stajnia z Kannapolis potwierdziła dziś, że w sezonie 2019 będzie kontynuowała współpracę z Duńczykiem oraz Romainem Grosjeanem. W swoim oświadczeniu Haas nie odniósł się do dalszej przyszłości, lecz jak potwierdził Magnussen w rozmowie z dziennikarzami, jego porozumienie jest ważne do końca 2020 roku.

Jestem ekstremalnie szczęśliwy mogąc kontynuować współpracę z Haasem przez kolejne dwa sezony - powiedział Kevin Magnussen. Miałem bardzo dobre dwa lata. Dokonałem dużej poprawy jako kierowca wyścigowy i odnalazłem swoje miejsce. Nie mogę się doczekać kolejnych dwóch sezonów, a może nawet więcej, kto wie. Chciałem dwuletniej umowy, ponieważ daje ci to szansę na zrozumienie czego chcesz. Masz szansę na przemyślenia jeszcze półtorej roku przed końcem. Można skupić się na przyszłości bez zbędnego stresu.

25-latek dodał, że jego porozumienie z Haasem zostało wypracowane już dawno temu. Ta kwestia nigdy nie była poddana pod wątpliwość. Po prostu nasze kontrakty są tak skomplikowane. Zajmuje to trochę czasu. Jesteśmy małym zespołem, nie mamy wielkiego zaplecza pracowników, którzy siedzą w fabryce nad kontraktami, podczas gdy my pracujemy na torze. To wszystko działo się między wyścigami. Obie strony tego chciały. Nie denerwowałem się, a poza tym nie byliśmy pierwszymi do ogłoszenia naszych planów. Już jakiś czas temu wszystko uzgodniliśmy.