Kubica: Williams ma obecnie dwa zupełnie różniące się od siebie bolidy

Polak miał problemy z charakterystyką aero. Walczył z przyczepnością i prowadzeniem.
29.03.1918:43
Nataniel Piórkowski
7562wyświetlenia


Robert Kubica podkreśla, że Williams musi zrozumieć, dlaczego dwa bolidy korzystające z takich samych ustawień odznaczają się zupełnie innymi charakterystykami aerodynamicznymi.

Na początku wyścigowego weekendu w Bahrajnie obaj kierowcy stajni z Grove korzystali z takich samych ustawień bazowych. Kubica był zadowolony z lekcji zebranych przez Williamsa, ale nie ukrywał, że zastanawia go problem związany z ogólną charakterystyką bolidu.

Pomimo takich samych ustawień charakterystyka obu bolidów jest zupełnie inna. W Australii miałem trochę problemów. Szczerze mówiąc myślałem, że odczucia są podykotwane uszkodzeniami podłogi, ale tu podłoga jest w dobrym stanie - wyjaśniał krakowianin po piątkowych treningach.

Nadal mamy jednak do czynienia z inną charakterystyką konstrukcji, nawet pomimo tego, że używamy takich samych bazowych ustawień. Różnica jest dość znacząca. To coś związanego z aerodynamiką. Przez to mamy problemy z prowadzeniem bolidu i generalnie z przyczepnością.

W Australii miałem problemy, tutaj też mam problemy. Myśleliśmy, że być może w Australii poszliśmy w złym kierunku z ustawieniami. Właśnie dlatego zacząłem ten weekend z takim samym bazowym set-up'em jak w bolidzie George'a. Możemy dostrzec, że mamy dwie zupełnie różniące się od siebie charakterystyki aerodynamiczne. Widać to w danych. Teraz trzeba ustalić, co jest tego przyczyną.

To z całą pewnością nie pomaga. To się czuje. To jak jazda kompletnie innym bolidem.