Esteban Ocon przymierzany do zastąpienia Roberta Kubicy - prima aprilis

Według źródeł z padoku Polak nie zaprezentował odpowiednich osiągów
01.04.1912:51
Łukasz Godula
7090wyświetlenia
Embed from Getty Images

Według źródeł z padoku, Esteban Ocon jest mocnym kandydatem do zastąpienia w najbliższych wyścigach Roberta Kubicy. Francuz wspierany przez Mercedesa miałby zmienić Polaka z powodu niezadowalających osiągów, jakie zaprezentował w pierwszych dwóch wyścigach.

Williams jak na razie zalicza bardzo słaby start sezonu. Podczas testów przedsezonowych na początku nie był w stanie skompletować samochodu, a później zawodnicy musieli jeździć z używanymi częściami, które nie pozwalały na sensowne sprawdzenie maszyny.

Niestety stan rzeczy nie zmienił się w pierwszym wyścigu sezonu, a dodatkowo Robert zawiódł ekipę swoimi osiągami. Anonimowe źródła mówią o niezadowoleniu inżynierów, którzy uważają, iż samochód jest zdolny do walki o wyższe pozycje, jednak kierowca ma to uniemożliwiać.

Nadchodzące testy w Bahrajnie mogą być okazją do sprawdzenia Ocona za sterami rzekomo wolnego samochodu, co może doprowadzić do zamiany na pozycji etatowego kierowcy w Williamsie. Nie jest to jeszcze potwierdzona informacja, jednak zespół ma wydać oświadczenie w ciągu najbliższych kilku godzin, gdyż wiązałoby się to ze zmianą grafiku, który został przedstawiony wcześniej.