Horner: Mercedes jest pewnym faworytem do tegorocznych tytułów

Szef RBR wątpi jednak, że Srebrne Strzały wygrają w tym roku wszystkie wyścigi.
17.05.1911:23
Nataniel Piórkowski
2005wyświetlenia


Zdaniem szefa Red Bull Racing - Christiana Hornera, Mercedes jest pewnym faworytem do zdobycia tegorocznych tytułów mistrzowskich.

Dominacja Srebrnych Strzał została potwierdzona w Barcelonie, gdzie Lewis Hamilton i Valtteri Bottas ustawili swe bolidy w pierwszej linii, a następnie bez żadnych problemów dowieźli do mety dwie najwyższe lokaty. Team z Brackley zdobył tym samym swój piąty dublet z rzędu.

Myślę, że w dużej mierze są to mistrzostwa Mercedesa - stwierdził Horner. Po pięciu wyścigach brakuje im tylko trzech oczek do maksymalnej zdobyczy punktowej. Z drugiej strony czeka nas długi sezon i podchodzimy do każdego wyścigu z osobna. Mercedes dominuje. Zawsze byli mocni na torze w Barcelonie, ale ich piąty z rzędu dublet to potwierdzenie olbrzymiej dominacji.

Wielu fanów i ekspertów zaczyna obawiać się, że Mercedes będzie w stanie powalczyć w tym roku o pobicie rekordu należącego do McLarena, który w pamiętnym sezonie 1988 wygrał 15 z 16 wyścigów.

Horner nie sądzi jednak, aby Srebrne Strzały popisały się w tym sezonie stuprocentową skutecznością w rywalizacji o zwycięstwa. Wątpię w to. Dwadzieścia jeden wyścigów, dwadzieścia jeden zwycięstw. Nigdy nie można niczego wykluczać, ale to byłoby olbrzymie osiągnięcie.

Tutaj każdy może zostać pokonany. Formuła 1 to sport zespołowy. Mamy największe ekipy na świecie. W tej chwili Mercedes jest na fali, ale nic nie trwa wiecznie. Z naszej strony musimy zapewnić, że mamy wszelkie narzędzia i możliwości, aby w kolejnych latach rzucić im wyzwanie.