NASCAR: Villeneuve nie będzie kierowcą Roush

David Ragan zajął ostatnie wolne miejsce w zespole Roush Racing
12.10.0609:13
Mariusz Karolak
829wyświetlenia

Jack Roush ogłosił dzisiaj zatrudnienie 20-letniego kierowcy imieniem David Ragan w zespole Roush Racing. Oznacza to tyle, że ekipa ma już komplet kierowców i zabraknie w niej miejsca dla byłego weterana z Formuły 1 - Kanadyjczyka Jacques'a Villeneuve'a. Roush Racing w sezonie 2007 w zawodach NASCAR Nextel Cup będą reprezentowali: Greg Biffle, Matt Kenseth, Jamie McMurray, Carl Edwards i właśnie David Ragan.

Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że Villeneuve będzie startował w tym zespole, ale w zawodach niższej rangi NASCAR - Busch Series albo w Craftsman Truck Series. Ponadto zespół ten okazjonalnie wystawia też dodatkowo szóste auto w serii NASCAR Nextel Cup w wyścigu na torze Dover.

Decyzja o zatrudnieniu młodego kierowcy jest podyktowana nowym trendem panującym ostatnio w NASCAR, gdzie następuje obecnie swoista wymiana pokoleniowa. Starzy kierowcy odchodzą i są zastępowani młodymi. David Ragan jest synem Kena Ragana, który zaliczył 50 występów w pucharze Winston Cup w latach 1983-1990. David rozpoczął ściganie w wieku 11 lat, a mając 18 lat zaliczył pierwszy wyścig w NASCAR.

Źródło: GrandPrix.com

KOMENTARZE

2
pi0ter
12.10.2006 05:47
Myśle, że gdyby mu zależało to znalazł by sobie miejsce w NASCAR, niekoniecznie w Roush Racing. Jak by nie było jest mistrzem świata Formuły 1, nazwisko ma wręcz legendarne, a poza tym ma dobrego menadżera. Poza NASCAR na brak ofert pewnie też nie bedzie nażekał, w Stanach jest kilka serii gdzie mółby jeżdzić (Champ Car, IRL, ALMS, Grand Am), osobiście wydaje mi się jednak że albo przejdzie na emeryture albo zrobi sobie przerwę w ściganiu.
rafaello85
12.10.2006 02:20
No i ręka w nocniku Jacques;) Chyba jednak powinien zostać przy opiece nad dzieckiem, bo coś mi się zdaje, że raczej nie znajdzie dla siebie miejsca nigdzie.