Sainz oraz Norris pozostaną kierowcami McLarena w 2020 roku

Stajnia z Woking jeszcze przed letnią przerwą potwierdziła swój przyszłoroczny skład.
09.07.1921:42
Mateusz Szymkiewicz
1719wyświetlenia


Zespół McLaren potwierdził, że Carlos Sainz oraz Lando Norris pozostaną jego kierowcami w sezonie 2020.

Stajnia z Woking postawiła w tym roku na zupełnie nowy skład, który utworzyli Sainz pozyskany z Renault oraz debiutujący Norris. Po dziewięciu wyścigach Hiszpan plasuje się na siódmym miejscu z dorobkiem 30 punktów, natomiast pozycję za nim jest Brytyjczyk mający 22 oczka.

McLaren, który zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, w ostatnich tygodniach wielokrotnie wyrażał zadowolenie ze swoich kierowców. Zespół podkreślał również, że wiąże długoterminowe cele z Carlosem Sainzem oraz Lando Norrisem.

Wtorkowy komunikat o pozostawaniu dotychczasowego duetu na sezon 2020 oznacza również, iż drzwi na powrót do F1 z brytyjską ekipą są zamknięte dla Fernando Alonso.

Dzisiejsze potwierdzenie świadczy o utrzymaniu ciągłości przez zespół, który naciska w stronę rozwoju - powiedział Andreas Seidl, dyrektor zarządzający McLarena. Osiągi prezentowane przez Carlosa oraz Lando są kluczowe dla postępów zespołu. Ich wskazówki pozwalają inżynierom na rozwój MCL34 oraz MCL35. Carlos odegrał swą rolę wykorzystując doświadczenie, podczas gdy Lando niesamowicie szybko dostosował się do wymagań Formuły 1, zyskując pewność siebie. Nie możemy już się doczekać kontynuowania współpracy.