Raikkonen doznał kontuzji mięśniowej przed GP Belgii

AMuS informuje również o zagrożonej posadzie Giovinazziego w Alfie Romeo.
29.08.1913:39
Mateusz Szymkiewicz
2117wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alfa Romeo potwierdziła, że Kimi Raikkonen doznał kontuzji mięśniowej tuż przed rozpoczęciem Grand Prix Belgii.

W czwartkowy poranek pojawiły się doniesienia, jakoby start na Spa w barwach szwajcarskiej ekipy mógł zaliczyć Marcus Ericsson. Jak się okazało, etatowy zawodnik - Kimi Raikkonen, doznał urazu tuż przed rozpoczęciem drugiej połowy sezonu 2019.

Źródła Auto Motor und Sport podają, że Fin podczas aktywności fizycznej doznał kontuzji mięśniowej na wysokości łydki. Przez pewien czas istniało ryzyko, że 39-latek nie będzie w stanie przystąpić do Grand Prix Belgii, w związku z czym wezwano w trybie pilnym rezerwowego zawodnika - Marcusa Ericssona. Finalnie szef Alfy Romeo, Frederic Vasseur, zapewnił o udziale Raikkonena w zmaganiach na Spa. Kimi jest w stanie pojechać - powiedział Francuz.

Auto Motor und Sport uważa jednak, że są duże szanse na powrót Ericssona jeszcze w tym roku do stawki Formuły 1 z Alfą Romeo. Drugi z kierowców ekipy - Antonio Giovinazzi, rzekomo otrzymał ultimatum, iż do zmagań na Monzy ma znacznie poprawić swoje wyniki na torze. W innym wypadku posadę ma odzyskać właśnie Szwed, który na dzień dzisiejszy zadeklarował się do startu w finale IndyCar na Laguna Seca.