Kierowcy Red Bulla i Toro Rosso otrzymają nowe silniki

Na zawodników zostaną nałożone kary cofnięcia na stracie wyścigu o GP Rosji.
26.09.1910:57
Nataniel Piórkowski
1598wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kierowcy Red Bulla i Toro Rosso otrzymają kary cofnięcia na starcie wyścigu o Grand Prix Rosji w związku z kolejną taktyczną wymianą silników.

Czwarta ewolucja jednostki Hondy została wprowadzona przy okazji Grand Prix Belgii. Na Spa otrzymali ją do swoich bolidów Alex Albon i Daniił Kwiat. Max Verstappen i Pierre Gasly skorzystali z niej tydzień później, podczas Grand Prix Włoch.

Przed startem eliminacji w Soczi Honda poinformowała o wymianie silników w każdym z bolidów Red Bulla i Toro Rosso. Dzięki temu podczas Grand Prix Japonii - domowego wyścigu dla koncernu z Tokio - wszyscy kierowcy będą mieć do dyspozycji jednostki z bardzo niskim przebiegiem. Honda liczy, że będzie to ostatnia wymiana silników w tym sezonie.

Verstappen, Albon i Gasly dostaną nowe silniki spalinowe - stąd też nałożone zostaną na nich kary cofnięcia o pięć pozycji na starcie wyścigu.

Kwiat ma jednak ograniczony zapas komponentów zamiennych i z tego względu otrzyma zupełnie nową kompletną jednostkę napędową i będzie zmuszony rozpocząć rywalizację z końca stawki.