Ferrari zaskoczone strategią Mercedesa

Mattia Binotto przyznaje, że jego zespół musi zrozumieć posunięcie najgroźniejszego rywala.
28.09.1916:03
Nataniel Piórkowski
2329wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari wyraziło zaskoczenie taktyką przyjętą przez Mercedesa na wyścig o GP Rosji.

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas ustanowili swoje najszybsze okrążenia w Q2 przy użyciu pośredniej mieszanki - na niej też będą musieli rozpocząć niedzielną rywalizację.

Charles Leclerc i Sebastian Vettel, którzy zajęli w kwalifikacjach odpowiednio pierwszą i czwartą pozycję, wystartują do wyścigu na miękkich oponach.

Binotto zdradził, że Scuderia rozważała podobne posunięcie jak Mercedes. Ich wybór jest dla nas zaskoczeniem. Szczerze mówiąc braliśmy pod uwagę taką strategię. Musimy teraz zrozumieć, dlaczego zdecydowali się na taki ruch.

My uważamy, że miękkie opony zapewniają przewagę na starcie. Jutro będzie to kluczowy moment wyścigu. Być może jednak to oni mają rację. Różne strategie mogą urozmaicić wyścig a tego oczekują nasi kibice.

Binotto pochwalił także Leclerca za zdobycie czwartego pole position z rzędu. Zaskoczył mnie swoją szybkością. Jest naprawdę bardzo szybki. Zespół może polegać na kierowcy, który prezentuje takie tempo. Nie chcesz niczego więcej.

Na pewno w wyścigach, w których nie jesteśmy najszybsi, taki kierowca może próbować nadrobić straty. Charles cały czas się uczy. Bardzo szybko poznaje zasady zarządzania ogumieniem, zarządzania całym dystansem wyścigu. Od początku tego sezonu dokonał bardzo dużych postępów.