Jos Verstappen zaniepokojony spadkiem formy Red Bulla

Zdaniem Holendra nie jest to dobra wróżba przed sezonem 2020.
01.10.1908:51
Nataniel Piórkowski
1561wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jos Verstappen jest zaniepokojony aktualnymi osiągami Red Bulla.

Syn Holendra - Max, odniósł w tym roku dwa zwycięstwa. Verstappen senior nie ukrywa jednak, że po zakończeniu letniej przerwy forma ekipy z Milton Keynes zaczęła spadać.

Od tego momentu stanęliśmy trochę w miejscu, podczas gdy inni dokonali postępów. To bardzo frustrujące, ale polegamy na zespole. Mamy jednak braki - tak pod względem bolidu jak i jednostki napędowej - powiedział w rozmowie z Ziggo Sport.

Red Bull miał cały rok, aby zredukować stratę, ale nie zbliżyliśmy się do naszych rywali. Dlaczego więc nagle w przyszłym sezonie miałoby się nam to udać? Bardzo się tym martwię. Porozmawiamy z zespołem, aby ustalić, co można zrobić. Nie ulega jednak wątpliwości, że teraz to nie wystarcza.

Verstappen dodał, że jedyne czego potrzebuje jego syn, to zwycięski bolid. Dajcie Maxowi dobry bolid i będzie liczył się w walce. Obecna sytuacja nie wynika z jego winy, co czyni wszystko jeszcze trudniejszym.

Zespół naprawdę musi coś zmienić i wziąć się do pracy. W przeciwnym wypadku kolejny sezon także będzie przegrany. W tej chwili nie wygląda na to, abyśmy w przyszłym sezonie mieli powalczyć o mistrzostwo świata.