Honda nie ma w planach reaktywacji fabrycznego zespołu

Koncern chce skupiać się wyłącznie na rozwinięciu najlepszej jednostki napędowej.
07.10.1910:10
Nataniel Piórkowski
1103wyświetlenia


Honda nie jest obecnie zainteresowana reaktywacją fabrycznego zespołu Formuły 1.

Japoński producent jest obecny w serii Grand Prix wyłącznie jako dostawca jednostek napędowych. Koncern współpracuje obecnie z dwoma stajniami: Red Bullem i Toro Rosso.

Honda nie ma jednak w planach powrotu do prowadzenia fabrycznej ekipy - nawet pomimo wprowadzenia limitów budżetowych od 2021 roku.

Odpowiadając na pytanie portalu Race Fans, dyrektor zarządzający Hondy - Masashi Yamamoto, powiedział: Nie, nie w tej chwili. Wiemy, że w Formule 1 bardzo ważna jest ciągłość. Za nami pięć lat rozwoju jednostki napędowej. W pewnym sensie dobrnęliśmy do dobrego stanu rzeczy. Gdybyśmy zaczęli teraz pracować nad bolidem, mielibyśmy na głowie kolejny problem. Nie chcemy tego.

Yamamoto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że jako dostawca silników Honda ma ograniczony wpływ na kształtowanie przyszłości Formuły 1.

Bycie dostawcą silników nie daje wielkich korzyści. Wiecie, że nasza nazwa to Honda Motor. Zaczynaliśmy właśnie od silników. Sądzimy, że jesteśmy specjalistami w zakresie jednostek napędowych. Chcemy zapewniać w tym zakresie możliwie jak najbardziej zaawansowaną technologię. Taki jest nasz cel.

Oczywiście pod względem prac nad przepisami jest to trochę ograniczające. Bierzemy jednak udział w spotkaniach producentów silników i mamy tam szansę porozmawiać na temat regulacji. Dodatkowo jeśli chodzi o przepisy sportowe i techniczne, możemy omówić te kwestie z Red Bullem i Toro Rosso.