Villeneuve krytykuje kalendarz z 22 wyścigami

"Kalendarz się wydłuża a publiczność staje się coraz bardziej znudzona".
07.10.1910:20
Nataniel Piórkowski
1667wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jacques Villeneuve nie uważa, że długi kalendarz pomoże zwiększyć zainteresowania fanów Formułą 1.

Podczas Grand Prix Włoch Max Verstappen stwierdził, że władze sportu powinny mieć na uwadze sytuację pracowników zespołów, którzy niekiedy pracują na torach przez cały tydzień.

Villeneuve uważa jednak, że kalendarz z 22 wyścigami nie wzbudzi także szczególnie entuzjastycznych nastrojów wśród fanów królowej sportów motorowych.

To zbyt wiele. Kalendarz staje się zbyt długi i nudny. Dla fanów byłoby lepiej, gdyby odbywało się mniej wyścigów i więcej testów - powiedział mistrz świata z sezonu 1997 w rozmowie z rosyjskim Czempionatem.

Nowi właściciele Formuły 1 traktują dodatkowe wyścigi jako źródło większych dochodów - to wszystko, co ich ekscytuje. Nie uważam jednak, aby naprawdę służyło to Formule 1. Kalendarz się wydłuża a publiczność staje się coraz bardziej znudzona - wyjaśniał Kanadyjczyk.

W piątek Światowa Rada Sportu Motorowego FIA potwierdziła, iż przyszłoroczny grafik F1 będzie składał się z 22 wyścigów. Nigdy wcześniej sezon nie liczył tylu Grand Prix. Jednocześnie poinformowano o zredukowaniu zimowych dni testowych z ośmiu do sześciu.