Hamilton: Kierowcy chcą zmieniać malowania kasków w trakcie sezonu

GPDA będzie chciało wymóc na FIA zniesienie rygorystycznego przepisu.
16.11.1915:28
Nataniel Piórkowski
817wyświetlenia
Embed from Getty Images

Stowarzyszenie kierowców Grand Prix będzie chciało wymóc na FIA zmianę w przepisach ograniczających możliwość zmiany malowania kasków w trakcie sezonu.

W 2015 roku wprowadzono regulacje, które pozwalają każdemu zawodnikowi skorzystać z tylko jednego wyjątku w zakresie zmiany malowania kasku.

Wielu kierowców krytykuje limit. W ostatnim czasie gorącym orędownikiem jego zniesienia stał się Lewis Hamilton.

Sześciokrotny mistrz świata podkreśla, że nie rozumie w pełni dlaczego w ogóle zdecydowano się na wyznaczenie tego typu restrykcji. Mam nadzieję, że wspólnie z GPDA będziemy w stanie doprowadzić, że FIA przystanie na zmianę.

Po wprowadzeniu systemu halo ciężko jest nawet dostrzec kask kierowcy. Zawsze powtarzałem, że każda jednostka powinna móc wyrażać swoją osobowość i kreatywność. Sam zawsze byłem pomysłowy w tym zakresie.

w Brazylii Hamilton korzysta z projektu poświęconego pamięci Ayrtona Senny. Generalnie przy okazji GP Brazylii zawsze korzystam z kasków związanych z osobą Ayrtona. To wyraz hołdu. W stawce nie ma też ani jednego kierowcy z Brazylii. Wiem, jak tutejszym fanom brakuje Ayrtona. Ten kask jest fajny. Nie chodzi tylko o to, że mogą go zobaczyć. Wracam tu z nim każdego roku. Ayrton zainspirował mnie do tego, co teraz robię.