Horner: Nikt nie jest obecnie w wyższej formie niż Verstappen

Szef RBR jest pewien, że Holender może grać pierwsze skrzypce w walce o tytuł.
27.12.1914:47
Nataniel Piórkowski
1570wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Red Bull Racing - Christian Horner, uważa, że Max Verstappen jest obecnie w najlepszej formie spośród wszystkich kierowców Formuły 1.

Holender ma za sobą świetne zwieńczenie tegorocznej kampanii. W USA stanął na najniższym stopniu podium, dwa tygodnie później zdominował GP Brazylii, a w finałowej eliminacji w Abu Zabi przegrał tylko ze świetnie dysponowanym Lewisem Hamiltonem.

Max jest w takiej formie, że mogę z całą pewnością stwierdzić, iż spokojnie byłby w stanie walczyć o mistrzostwo świata. Teraz piłeczka znajduje się po naszej stronie - musimy dać mu bolid, z którym będzie w stanie tego dokonać.

Jeśli nam się uda, to nie mam żadnych wątpliwości, iż Max będzie w stanie rywalizować jak równy z równym z Lewisem, Mercedesem i Ferrari. Jest na tym samym poziomie. Jego forma jest fantastyczna i wierzę, że obecnie pod tym względem nikt mu nie dorównuje.

Sezon 2020 może okazać się dla Red Bulla najlepszą szansą na walkę o mistrzostwo świata od 2013 roku.

Jesteśmy w najlepszej sytuacji od zmiany przepisów przed sezonem 2014. Filozofia Red Bulla, według której inwestujemy w młodych kierowców, ponownie zaczyna się spłacać. Mamy ekipę, która jest gotowa stanąć w szranki z najlepszymi.

Powtarzam to za każdym razem, ale takie są fakty - musimy być w topowej dyspozycji od samego początku sezonu. Punktem odniesienia pozostaje Mercedes. Trzeba więc dać im w kość już od pierwszego wyścigu w Australii. Tylko tak można wywierać na nich presję.

W naszym zespole czuć napięcie i oczekiwanie. Czujemy, że musimy wykorzystać impet, jakiego nabraliśmy w 2019 roku.