Coulthard: Hamilton nie potrzebuje przejścia do Ferrari

Zdaniem Szkota sześciokrotny mistrz świata będzie wierny Mercedesowi.
13.01.2009:35
Nataniel Piórkowski
1197wyświetlenia
Embed from Getty Images

David Coulthard nie wierzy, aby Lewis Hamilton przeszedł do Ferrari przed sezonem 2021.

W ostatnich tygodniach w mediach coraz częściej pojawiają się doniesienia łączące sześciokrotnego czempiona F1 ze stajnią z Maranello. Plotki pogłębia niepewna przyszłość Mercedesa, który teoretycznie mógłby zrezygnować z prowadzenia fabrycznego teamu po sezonie 2020.

W 2001 roku Coulthard - wtedy kierowca McLarena - zakończył sezon na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, przegrywając z kretesem walkę z Michaelem Schumacherem.

Szkot wątpi, że Hamilton mógłby znaleźć dla siebie lepsze miejsce niż Mercedes. Nigdy nie uważałem, że Lewis kiedykolwiek zmieni zespołowe barwy, rozstając się z Mercedesem.

Jestem pewien, że prowadzi rozmowy z Ferrari... Ale zawsze był z Mercedesem. Dlaczego miałby złamać tę relację?

Niektórzy kierowcy chcą tego kontynentalnego zwrotu w swojej karierze, ale myślę, że Lewis jest całkiem zadowolony z pracy na anglojęzycznym terytorium. Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Ameryka dla relaksu i zabawy, Brytania dla wyścigów.

Nie sądzę, aby Lewis rzeczywiście potrzebował przytulnej, miłej, emocjonalnej jazdy, która towarzyszyłaby jego startom w Ferrari. Nie wierzę nawet w to, że logotyp Ferrari jest wryty w jego umysł od czasów dzieciństwa.

Dlaczego miałby to robić? Dla pieniędzy? Przecież ma ich mnóstwo.