Ocon: Byłem bardzo blisko posady w Mercedesie na sezon 2020

Francuz zdradził, że decyzja o zatrzymaniu Bottasa zapadła dopiero po ostatnich rozmowach.
21.01.2009:45
Mateusz Szymkiewicz
1237wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon zdradził, że był bardzo bliski objęcia posady kierowcy wyścigowego Mercedesa na sezon 2020.

Francuz spędził zeszłoroczne mistrzostwa jako trzeci kierowca stajni z Brackley. Na pewnym etapie media informowały, że 23-latek jest bliski powrotu do startów w Formule 1 właśnie w barwach Mercedesa, gdzie przyszłość Valtteriego Bottasa wisiała na włosku. Ostatecznie jednak Fin otrzymał nowy kontrakt na 2020 rok, który potwierdzono po zakończeniu letniej przerwy.

Ocon pozbawiony szans na angaż w niemieckim zespole, postanowił skorzystać z propozycji wieloletniej umowy od Renault. Francuz od sezonu 2020 zastąpi Nico Hulkenberga, zostając zespołowym kolegą Daniela Ricciardo.

Jak potwierdził Ocon, niewiele brakowało, a szykowałby się do nadchodzących mistrzostw jako partner Lewisa Hamiltona w Mercedesie. Było bardzo blisko, do ostatniego momentu toczono dyskusje. To się już jednak wydarzyło i muszę patrzeć przed siebie. Nie wiem czy chcę wchodzić w detale. Być może powinniście zapytać o nie Toto. Wydaje mi się, że tylko on podejmował decyzję i on potrafiłby ją najlepiej wytłumaczyć. Ja także usłyszałem wyjaśnienia. Głównym powodem było to, że wciąż jestem młody i mam czas - powiedział Esteban Ocon dla ESPN.