R. Schumacher: Stroll powinien zrezygnować ze swojego syna

Niemiec zwraca uwagę na ogromne wsparcie finansowe, które deklarują sponsorzy Pereza.
16.07.2010:20
Mateusz Szymkiewicz
2148wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ralf Schumacher uważa, że Lawrence Stroll szykując miejsce w Astonie Martinie dla Sebastiana Vettela, powinien zrezygnować ze swojego syna.

Według informacji z ostatnich dni, stajnia z Silverstone jest gotowa zatrudnić czterokrotnego mistrza świata na sezon 2021. Swojego miejsca ustąpiłby Sergio Perez, którego obowiązujący do 2022 roku kontrakt rzekomo można rozwiązać do 31 lipca.

Mimo to były kierowca Formuły 1 - Ralf Schumacher, uważa, że to Lance Stroll powinien zwolnić miejsce w ekipie dla Sebastiana Vettela. Nawet ojciec nie może trzymać na siłę swojego syna, jeżeli nie jest wystarczająco dobry. Nie możemy zapominać, że Perez wnosi do zespołu sporą liczbę bardzo dobrych sponsorów. To będzie trudna decyzja - powiedział 45-latek.

Zdaniem Rogera Benoita ze szwajcarskiego Blicka, alternatywą dla Sergio Pereza może być Alfa Romeo, którą reprezentował w latach 2011-2012 w czasach Saubera. Kierowcy staną się dla nas tematem dopiero w październiku - powiedział Frederic Vasseur, szef stajni z Hinwil.