Bild: Vettel musi potwierdzić do końca lipca dołączenie do Astona

Zdaniem Nicka Heidfelda, czterokrotny mistrz świata stoi przed trudnym wyborem.
28.07.2010:24
Mateusz Szymkiewicz
1441wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gazeta Bild informuje, że Sebastian Vettel musi do końca lipca potwierdzić, czy zamierza dołączyć do Astona Martina w sezonie 2021.

Ekipa obecnie startująca pod nazwą Racing Point jest zainteresowana zatrudnieniem czterokrotnego mistrza świata, mimo, że posiada ważne kontrakty z aktualnymi kierowcami. Uważa się jednak, że stajnia z Silverstone może do końca lipca rozstać się z Sergio Perezem, posiadającym umowę ważną do 2022 roku.

Według informacji niemieckiego Bilda, Sebastian Vettel otrzymał czas na decyzję właśnie do 31 lipca. Aston Martin jest w tej chwili jedyną realną opcją dla kierowcy na pozostanie w Formule 1 w sezonie 2021, po tym, jak Ferrari nie zaproponowało mu nowego kontraktu.

Zgodnie z naszymi informacjami, Vettel musi tylko wyrazić zgodę. Wtedy otrzyma posadę - podaje Bianca Garloff, korespondentka Bilda.

Zwolennikiem transferu Sebastiana Vettela do Astona Martina jest szef Mercedesa - Toto Wolff. Sebastian jest czterokrotnym mistrzem świata, będąc przy tym szybkim oraz doświadczonym zawodnikiem w kwestiach technicznych. Może być istotnym narzędziem dla Astona Martina.

Zdaniem byłego kierowcy Formuły 1 - Nicka Heidfelda, Vettel nie stoi przed oczywistą decyzją. To bardzo trudny wybór. Wcześniej powiedział, że chce kontynuować starty z czołowym zespołem, ale teraz oczekuje tylko «dobrego pakietu». Dla mnie to oznacza, że jest otwarty na definitywne pozostanie w Formule 1. Patrząc na obecne osiągi Ferrari, Aston Martin byłby dla niego awansem. Moim zdaniem to będzie dobra krótkoterminowa opcja dla niego. Posiadają silniki Mercedesa, a Sebastian będzie bardzo pomocny dla zespołu. Biorąc pod uwagę jego doświadczenie, Sebastian może zrobić różnicę w każdej ekipie z poważnymi ambicjami.