Grosjean: Bolid z Hiszpanii był najgorszym, jaki prowadziłem w życiu

Na krytykę Francuza postanowił nie odpowiadać szef Haasa - Gunther Steiner.
18.08.2013:05
Mateusz Szymkiewicz
1357wyświetlenia
Embed from Getty Images

Romain Grosjean określił Haasa VF-20 z Grand Prix Hiszpanii jako najgorszy bolid, jaki miał okazję prowadzić w życiu.

Francuz zakończył zmagania pod Barceloną na ostatnim miejscu ze stratą dwóch okrążeń do zwycięzcy, obracając również swój samochód. Grosjean miał jednak obiecujące piątkowe treningi, w których znalazł się w tabeli z piątym oraz szóstym rezultatem.

34-latek zapytany przez L'Equipe o swoje odczucia po Grand Prix Hiszpanii, odpowiedział: To było piekło. Mówię całkowicie szczerze. Samochodu nie dało się prowadzić. To był jeden z najgorszych wyścigów w moim życiu. To było straszne. Samochód był słaby od pierwszego obrotu kierownicą. Nie wiem co się stało między piątkiem a niedzielą, ale to nie była dla mnie ta sama Formuła 1. To mógł być najgorszy samochód, jaki prowadziłem w życiu.

Szef Haasa - Gunther Steiner, zapytany o wypowiedź Romaina Grosjeana, postanowił wstrzymać się z bezpośrednią odpowiedzią. Nie będę komentował słów, które codziennie padają, że nasz samochód jest najlepszy lub najgorszy. Najważniejsze jest, by postawić krok do tyłu i przeanalizować, dlaczego po tak mocnym piątku mieliśmy tak duże problemy w niedzielę. Straciliśmy dwie sekundy na okrążeniu, co jest bardzo dziwne. Jestem przyzwyczajony do takich wypowiedzi ze strony kierowców. To prawda, że niektóre słowa nie pomagają nam, ale jakoś to przeżyję - powiedział 55-latek.