Ace Carrio został mistrzem 'Star Mazda Championship presented by Goodyear'
23.11.0610:14
Mariusz Karolak
984wyświetlenia

Zakończył się kolejny sezon amerykańskich wyścigów 'Star Mazda Championship presented by Goodyear'. Mistrzem został Ace Carrio, który w 12 wyścigach zaliczył 8 miejsc na podium, 6 pole position i 2 zwycięstwa. Carrio zdobył łącznie 433 punktów. Drugie miejsce w klasyfikacji kierowców zdobył Kevin Lacroix mając 394 punktów i zostając jednocześnie najwyżej sklasyfikowanym debiutantem. Trzeci został Ryan Justice z 366 punktami.

Łącznie zostało sklasyfikowanych 40 kierowców i rozdysponowano 7383 punktów. Najniżej sklasyfikowanym zawodnikiem został debiutant Casey Neal, który wystąpił tylko w pierwszym wyścigu sezonu, gdzie udało mu się wywalczyć 4 punkty.

W klasyfikacji zawodników w przedziale wiekowym 30-44 lata najwięcej punktów zdobył Gerardo Bonilla. Był to jego pierwszy sezon w tej serii. W klasyfikacji kierowców w wieku 45 lat i starszych najwięcej punktów zgromadził Doug Peterson. Najwięcej punktów zespołowo zdobyła ekipa John Walko Racing, druga została World Speed, a trzecia Northwest Autosport.

20 kierowców wystartowało w mistrzostwach 'Russell Pro Series powered by World Speed Motorsports'. Stan Kohls został czempionem tej serii, zaś tytuł 'rookie of the year' przypadł Vito Racano. Odbyło się też kilka regionalnych mistrzostw Formuły Mazda. Na rok 2007 nie planuje się większych zmian technicznych. W najbliższych dniach zostanie opublikowany pełen kalendarz zawodów na przyszły sezon.