Stroll: Cały team będzie mógł wiele nauczyć się od Vettela

"Myślę, że jego pojawienie się otworzy oczy całego zespołu".
12.09.2012:22
Nataniel Piórkowski
511wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lance Stroll jest przekonany, iż ekipa Astona Martina będzie w stanie wiele nauczyć się od Sebastiana Vettela.

Krótko po ogłoszeniu odejścia Sergio Pereza team z Silverstone oficjalnie poinformował o zakontraktowaniu Vettela na sezon 2021 oraz kolejne.

Wiadomość ta cieszy Strolla juniora: Pojawienie się Seba w zespole jest bardzo ekscytującą perspektywą. To niesamowicie utalentowany kierowca, czterokrotny mistrz świata, który dysponuje wielką wiedzą na temat tego sportu.

Jestem pewien, że jego doświadczenie zdobyte przez te wszystkie lata spędzone z Red Bullem i Ferrari przysłuży się całej ekipie. Myślę, że jego pojawienie się otworzy oczy całego zespołu. Wszyscy będziemy mogli wiele się od niego nauczyć.

Przyszłość ma jasne barwy. W tym sezonie przeszliśmy długą drogę i mocno wierzymy w to, że będziemy nadal stawiać kroki w odpowiednim kierunku.

Stroll wrócił także wspomnieniami do ubiegłej niedzieli, gdy przegrał walkę o zwycięstwo w GP Włoch z Pierre'em Gasly'ym i Carlosem Sainzem.

Nie będę kłamał. Część mnie była rozczarowana. Mieliśmy szansę wygrać ten wyścigu. Byłem sfrustrowany, że nie wykorzystaliśmy tej szansy. Z drugiej strony podium to zawsze coś dobrego. Zespół otrzymał okazję do świętowania a w dodatku zapewniliśmy sobie całkiem sporą zdobycz punktową, dzięki której awansowałem na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

To cudownie, że mogliśmy zobaczyć na podium nowe twarze. Fani też nie mieli chyba nic przeciwko. Wyniki Grand Prix Włoch były niespodziewane, odbiegały od normy, ale to coś pozytywnego.