Mekies: Nie wszyscy nasi juniorzy zadebiutują w F1 w 2021 roku

Ferrari zapowiedziało udział Schumachera, Ilotta i Szwarcmana w piątkowych treningach.
05.10.2009:28
Mateusz Szymkiewicz
1308wyświetlenia


Dyrektor sportowy Ferrari - Laurent Mekies, wykluczył wprowadzenie wszystkich trzech juniorów do stawki Formuły 1 na sezon 2021.

Stajnia z Maranello wspiera kariery Micka Schumachera, Calluma Ilotta oraz Roberta Szwarcmana. Cała trójka, która rywalizuje w Formule 2, otrzyma w tym roku szansę występu w piątkowym treningu z zespołami Alfy Romeo oraz Haasa. Ponadto przed kilkoma dniami członkowie Akademii Ferrari otrzymali możliwość sprawdzenia się w bolidzie SF71H na torze Fiorano.

Jak przyznał Laurent Mekies, Ferrari dysponując tak utalentowanymi kierowcami ma miły problem, jednakże nie jest w stanie zapewnić całej trójce angażu w Formule 1 na następne mistrzostwa.

Posiadanie tak obiecujących młodych kierowców sprawia, że jesteśmy szczęśliwi oraz mamy stabilizację. Posiadamy wiele opcji na przyszłość i to właśnie z tego powodu założyliśmy Akademię. Wiemy, że w tym samym czasie nie będziemy w stanie znaleźć całej trójce miejsca w Formule 1. Mamy jednak odpowiednie narzędzia, by dalej ich szkolić w Formule 2 lub zaangażować w roli kierowców testowych - powiedział Francuz.