Marko nie wyklucza angażu Pereza lub Hulkenberga do Red Bulla

Z kolei Albers uważa, że Verstappen pozostanie w zespole dopóki Hamilton jest w Mercedesie.
05.10.2009:16
Mateusz Szymkiewicz
1616wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko nie wyklucza, że przed sezonem 2021 Red Bull zdecyduje się na kierowcę spoza juniorskiego programu.

Aktualnie partnerem Maksa Verstappena jest Alexander Albon, na którego spada wielka krytyka za niekonkurencyjne osiągi. Tajlandczyk po dziesięciu wyścigach ma dwa razy mniej punktów od 23-latka, natomiast we wszystkich sesjach kwalifikacyjnych za każdym razem był wolniejszym kierowcą z duetu Red Bulla.

Jeżeli Alexander Albon będzie dobrze się spisywał, wówczas zostanie. W innym wypadku dokonamy narady - powiedział Helmut Marko, opiekun juniorskiego programu austriackiego koncernu.

77-latek zapytany również, czy Red Bull bierze pod uwagę kandydatury Sergio Pereza oraz Nico Hulkenberga, dodał: Możemy sprawdzić, czy dobrzy kierowcy są obecni na rynku. Mimo to w tej chwili nie mamy takiego problemu.

Uważa się, że stajnia z Milton Keynes może stracić Maksa Verstappena jeszcze przed sezonem 2023, po tym, jak Honda ogłosiła swoje odejście z Formuły 1. Zdaniem Christijana Albersa, Holender będzie trzymał się Red Bulla tak długo, jak Lewis Hamilton będzie startował w Mercedesie. Nie widzę szans dla Verstappena na dołączenie do tego zespołu. Nie dlatego, że Max nie chce tam iść. On o to wszystko nie dba. Po prostu Lewis Hamilton nigdy na to nie wyrazi zgody - powiedział były zawodnik Minardi, MF1 oraz Spykera.