Horner: Decyzja w sprawie Albona może zapaść po GP Abu Zabi

Red Bull nie spieszy się z decyzją, gdyż wszystkie pozostałe fotele w F1 są już obsadzone.
14.11.2012:01
Nataniel Piórkowski
359wyświetlenia
Embed from Getty Images

Red Bull może podjąć decyzję na temat przyszłości Alexa Albona dopiero po zakończeniu tegorocznego sezonu Formuły 1.

Zespól ocenia formę Taja, którego najgroźniejszymi rywalami w walce o wyścigowy fotel pozostają Nico Hulkenberg oraz Sergio Perez.

Chociaż szef teamu - Christian Horner zasugerował, że istotne znaczenie w procesie podejmowania decyzji będą miały wyścigi w Portugalii i na Imoli, teraz przyznaje, że plany na sezon 2021 mogą zostać potwierdzone po finałowej eliminacji mistrzostw na torze Yas Marina.

Powtarzam to już od bardzo dawna - chcemy, aby Alex miał szansę zapewnić sobie wyścigowy fotel. W sytuacji jaką mamy teraz, wszystkie pozostałe miejsca w bolidach na przyszły sezon są już obsadzone. Dzięki temu zyskujemy trochę więcej czasu na podjęcie decyzji opartej na sprawdzonych informacjach.

Dajemy Alexowi tak wiele czasu, jak tylko możemy. Otrzymuje od nas maksymalne wsparcie. Zobaczymy, jak potoczą się trzy lub cztery ostatnie wyścigi sezonu.

Horner przekonuje, że Red Bull nie musi finalizować swoich planów przez finałową rundą sezonu w Abu Zabi.

Nie mamy żadnego konkretnego terminu. Kontrakt Alexa pozwala nam podjąć decyzję po zakończeniu sezonu. Jesteśmy świadomi tego, jakie są alternatywne opcje. Tak jak już powiedziałem, wszystkie pozostałe fotele są już obsadzone. Może poza jednym w Mercedesie, chociaż szczerze wątpię w to, że Lewis mógłby dołączyć do nas przed kolejnym sezonem. Cóż, nigdy nic nie wiadomo....