Wolff: Mercedes ma gotowy samochód na testy dla Grosjeana

Francuz zadeklarował, że nie chce żegnać się z bolidem F1 wypadkiem z GP Bahrajnu.
05.12.2022:10
Mateusz Szymkiewicz
2873wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff potwierdził, że Mercedes jest gotowy udostępnić jeden ze swoich samochodów Romainowi Grosjeanowi, jeżeli ten nie będzie w stanie wystartować w Grand Prix Abu Zabi.

Francuz miał koszmarny wypadek w Grand Prix Bahrajnu, kiedy to jego bolid po kontakcie z barierą armco rozerwał się na pół, a chwilę później zajął się ogniem. 34-latek spędził w płomieniach prawie 30 sekund i nie otrzymał zgody na start w drugim wyścigu na torze Sakhir, ze względu na oparzenia dłoni oraz stopy.

Grosjean celuje jednak w powrót do kokpitu Haasa od Grand Prix Abu Zabi i ostateczna decyzja o jego starcie ma zapaść w poniedziałek. W przypadku negatywnej decyzji lekarzy, Francuz zamierza naciskać na wszystkie zespoły w stawce w sprawie organizacji prywatnej sesji testowej. Dziesięciokrotny zdobywca miejsca na podium zadeklarował, że nie zamierza rozstawać się z bolidem F1 wypadkiem z Bahrajnu.

Start w Abu Zabi byłby piękną historią - powiedział Romain Grosjean. Jeżeli nie uda się, zadzwonię do wszystkich zespołów Formuły 1, by sprawdzić, czy będzie możliwość odbycia prywatnego testu w styczniu i sprawdzenia się w samochodzie na dystansie 10-15 okrążeń.

Szef Mercedesa - Toto Wolff, zadeklarował, że jest gotowy udostępnić jeden z samochodów francuskiemu kierowcy. Jeżeli otrzymamy na to zgodę, a żaden inny zespół z jego przeszłości nie wyjdzie z podobną propozycją, wówczas będziemy gotowi to zrobić - stwierdził Austriak.