Wolff: Pozostanę na stanowisku szefa Mercedesa w sezonie 2021

Austriak wcześniej deklarował, że chce objąć zupełnie inną rolę w zespole.
11.12.2010:00
Mateusz Szymkiewicz
569wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff potwierdził, że w sezonie 2021 pozostanie na stanowisku szefa Mercedesa.

Austriak nie posiada kontraktu ze stajnią z Brackley na przyszłoroczne mistrzostwa, jednakże wielokrotnie deklarował, iż chce w niej pozostać w zupełnie innej roli. 48-latek zaznaczał, że nie chce regularnie pojawiać się na torze wyścigowym i w najbliższym czasie będzie poszukiwał swojego następcy na stanowisku szefa.

Mimo to Wolff potwierdził, że w 2021 roku nadal będzie bezpośrednio zarządzał ekipą Mercedesa. Tak, pozostanę w Formule 1. Także jako szef zespołu. Doszedłem do wniosku, że w moim przypadku nie ma czegoś takiego jak balans między życiem zawodowym a prywatnym. Tak naprawdę wszystko jest dla mnie częścią życia. Zarządzanie zespołem sprawia mi przyjemność, a pasję do motorsportu mogę dzielić ze swoją żoną - powiedział Austriak.

Bez kontraktu pozostaje również kierowca Mercedesa - Lewis Hamilton, który rzekomo nie może porozumieć się z szefostwem w kwestii wynagrodzenia. Limity w tym obszarze zdecydowanie wejdą w życie. W ten sposób cały cyrk będzie mógł pozostać przy życiu. Nie można zapraszać inwestorów do Formuły 1 i oczekiwać ich pozostania, jeżeli na początku każdego roku będą zmuszeni dokładać.