Red Bull potwierdza umowę z Perezem na sezon 2021

Alexander Albon pozostanie w ekipie z Milton Keynes jako kierowca rezerwowy.
18.12.2015:02
Mateusz Szymkiewicz
4824wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez zostanie kierowcą Red Bull Racing w sezonie 2021, przejmując posadę Alexandra Albona. Tajlandczyk utrzyma się jednak w ekipie jako zawodnik rezerwowy.

Przyszłość Meksykanina była przedmiotem spekulacji od wielu miesięcy. W pierwszej połowie września potwierdzono, że umowa kierowcy z Racing Point nie będzie respektowana w latach 2021-2022. Tym samym Perez musiał rozpocząć poszukiwania nowych opcji i bardzo szybko okazało się, że ekipy Alfa Romeo, Haas oraz Williams nie są zainteresowane jego usługami.

Na finiszu sezonu jedyną możliwością 30-latka pozostał Red Bull, który odwlekał wybór przyszłorocznego partnera Maksa Verstappena. Ekipa chciała dać szansę Alexandrowi Albonowi na udowodnienie, iż zasługuje na przedłużenie kontraktu, jednocześnie biorąc pod uwagę kandydatury Sergio Pereza oraz Nico Hulkenberga.

Ostatecznie Red Bull zadecydował o zakontraktowaniu kierowcy spoza juniorskiego programu, wybierając Sergio Pereza. Zespół w oficjalnym komunikacie potwierdził, że związał się z 30-latkiem zaledwie roczną umową. Dotychczasowy reprezentant stajni z Milton Keynes - Alexander Albon, będzie pełnił obowiązki trzeciego kierowcy w sezonie 2021.

Alexander jest cenionym członkiem zespołu, dlatego długo i intensywnie myśleliśmy o tej decyzji - powiedział Christian Horner, szef Red Bulla. Poświęcając czas na ocenę wszystkich istotnych danych i osiągnięć, zdecydowaliśmy, że Sergio jest właściwym kierowcą, by partnerować Maksowi w 2021 roku. Nie możemy doczekać się, aby powitać go w Red Bull Racing. Alexander pozostanie ważną częścią naszego zespołu jako kierowca testowy i rezerwowy, koncentrując się głównie na rozwoju pod kątem 2022 roku. Chcielibyśmy podziękować mu za jego ciężką pracę i wkład.

Perez startuje w Formule 1 od 2011 roku, reprezentując w tym czasie zespoły Sauber, McLaren, Force India oraz Racing Point. Najlepszym wynikiem Meksykanina jest pierwsze miejsce w tegorocznym Grand Prix Sakhiru. Poza zwycięstwem, kierowca posiada w swoim dorobku również dziewięć miejsc na podium.