McLaren rozważa zaangażowanie w Formułę E od sezonu 2022/23

Brytyjski producent potwierdził zawarcie wstępnej umowy z organizatorami serii.
11.01.2114:39
Mateusz Szymkiewicz
1402wyświetlenia
Embed from Getty Images

McLaren potwierdził zawarcie wstępnej umowy z organizatorami Formuły E, która umożliwi mu dołączenie do stawki od sezonu 2022/23 z bolidem trzeciej generacji.

Stajnia z Woking od kilku lat realizuje strategię poszerzania swojej działalności w sportach motorowych. W 2019 roku brytyjski zespół powrócił do Stanów Zjednoczonych w ramach IndyCar, natomiast teraz porozumiał się z władzami Formuły E w sprawie dołączenia do rywalizacji od dziewiątego sezonu.

Wcześniejszy debiut McLarena z fabrycznym zespołem uniemożliwia kontrakt na dostawy akumulatorów uczestnikom elektrycznej serii. Jego ważność wygasa z końcem 2021 roku i tym samym zespół może dołączyć do stawki dopiero od sezonu 2022/23. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść w najbliższych miesiącach.

Od pewnego czasu uważnie obserwujemy Formułę E i śledzimy postępy serii, a także jej przyszły kierunek - powiedział Zak Brown, dyrektor McLaren Racing. Możliwość skorzystania z opcji zgłoszenia, wraz z wygaśnięciem umowy McLaren Applied pod koniec obowiązywania przepisów o Gen 2, daje nam niezbędny czas na podjęcie decyzji, czy Formuła E jest odpowiednia dla McLarena jako przyszłej platformy rywalizacji.