Klien: Vettel musi uporać się z problemami psychologicznymi

Austriak uważa, że Niemiec nie radzi sobie z mocnymi partnerami zespołowymi.
09.03.2118:46
Maciej Wróbel
1270wyświetlenia


Zdaniem byłego kierowcy F1, Christiana Kliena, Sebastian Vettel po transferze do Astona Martina musi wystrzegać się problemów natury psychologicznej.

Sebastian Vettel dołączył do Astona Martina po sześciu latach współpracy z Ferrari. W barwach stajni z Maranello Niemiec dwukrotnie zdobywał wicemistrzostwo świata i zwyciężał w czternastu Grand Prix. Przygodę z Ferrari zakończył bardzo nieudanym sezonem 2020, w trakcie którego został zdominowany przez Charlesa Leclerca i zdobył zaledwie 33 punkty.

Były kierowca Red Bulla i Jaguara, Christian Klien, uważa, że choć przejście do ekipy z Silverstone stwarza dla Vettela szansę na nowy start, to jednocześnie czekają go nowe, trudne wyzwania. W Astonie Martinie ma szansę na całkowity reset - przyznał Austriak w rozmowie z Servus TV.

Musi on jednak utrzymać Lance'a Strolla pod kontrolą. Seb zawsze miał problemy psychologiczne, kiedy jego partner był bardzo szybki, tak jak to było w przypadku Daniela Ricciardo czy Charlesa Leclerca. Jeśli nie uda mu się utrzymać Strolla w ryzach, to jego kariera może skończyć się bardzo szybko.

Według Kliena, bardzo interesujący skład kierowców na sezon 2021 ma również jego były zespół - Red Bull. Do Maxa Verstappena dołączył czwarty kierowca poprzednich mistrzostw, Sergio Perez. Meksykanin zastąpił spisującego się poniżej oczekiwań Alexa Albona.

Bardzo ważne będzie dla niego [Pereza], aby jak najszybciej zadomowić się w tym zespole - powiedział Klien. Być może Perez będzie miał na początku ciężką przeprawę w kwalifikacjach, ale bardzo często pokazywał wyśmienitą formę w wyścigach i jest jednym z najlepiej dbających o opony kierowców w F1.

Zdaniem Austriaka, Red Bull może również dużo zyskać na wyniesionym przez Pereza doświadczeniu z innych ekip. Nawet jeśli Red Bull ma swoją własną filozofię budowy samochodów, informacje od Checo mogą być dla nich interesujące.