De Meo: Struktura zarządzająca Alpine wymagała zmian

Prezes Grupy Renault zaprzeczył, iż odejście Abiteboula było efektem słabych wyników zespołu.
06.04.2110:35
Mateusz Szymkiewicz
931wyświetlenia
Embed from Getty Images

Prezes Grupy Renault - Luca de Meo, przyznał, że struktura zarządzająca zespołu Alpine wymagała przebudowy.

Przed startem tegorocznych mistrzostw z funkcją szefa stajni z Enstone pożegnał się Cyril Abiteboul. Spekulowano, że Francuz zostanie przeniesiony na stanowisko prezesa koncernu Alpine, lecz ostatecznie zdecydował się on na odejście z całej Grupy.

Obowiązki 43-latka w Formule 1 zostały rozłożone na dwie osoby - Davide Brivio oraz Marcina Budkowskiego. Włoch został mianowany dyrektorem wyścigowym, natomiast Polak dyrektorem wykonawczym Alpine.

To pytanie jest nieco skomplikowane - odpowiedział Luca de Meo, poproszony przez RTL o skomentowanie kwestii odejścia Cyrila Abiteboula. Biorąc pod uwagę zupełnie nową historię, mogłoby nam być trudno. Zawsze kiedy potrzebował naszego wsparcia [Grupy Renault], otrzymywał je, ale strefa komfortu pozostawała na zewnątrz. Teraz jako Alpine jesteśmy absolutnie zintegrowani ze strategią Grupy Renault.

Potrzeba nam było ludzi, którzy będą części małej, lecz zwinnej jednostki, która w tym samym czasie utrzyma relacje z drugą stroną. Abiteboul wykonał dobrą pracę dla Renault, rozpoczynając w 2016 lub 2017 roku. Pożegnał się kilkoma miejscami na podium. Musimy jednak patrzeć nieco dalej. To był dobry start, ale rozpoczynamy nowy rozdział.