Marko: Vettel stał się numerem jeden w zespole Strolla

Konsultant Red Bulla był pod wielkim wrażeniem występu Niemca na ulicach Baku.
12.06.2116:32
Maciej Wróbel
1663wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Helmuta Marko, Sebastian Vettel przejął rolę lidera zespołu Aston Martin dzięki swoim ostatnim występom w Monako i Baku.

Po bardzo trudnym początku sezonu Sebastian Vettel w świetnym stylu otworzył swój dorobek punktowy w Monte Carlo, gdzie zajął piąte miejsce. Jeszcze bardziej udane dla Niemca było Grand Prix Azerbejdżanu, gdzie skorzystał na odpadnięciu Verstappena i Hamiltona i finiszował drugi.

Helmut Marko wierzy, iż jego były podopieczny zaczyna odzyskiwać dawną formę. Na podium w Baku stał Vettel, jakiego znaliśmy - powiedział Austriak w wywiadzie udzielonym Auto Motor und Sport. Świetnie było widzieć nie tylko jego samego na podium, ale przede wszystkim jego manewry wyprzedzania. Walka z Gaslym i pierwsze okrążenie po restarcie.

78-latek nie omieszkał również wbić szpili właścicielowi Astona Martina, Lawrence'owi Strollowi oraz jego synowi - Lance'owi. Bardzo się cieszę, że do takiego zwrotu akcji doszło w tak stosunkowo krótkim czasie. Mam nadzieję, że w jego przypadku podobnie będzie na innych torach. Teraz Vettel jest numerem jeden w zespole Strolla, co tatuśkowi zapewne zbytnio się nie podoba.